FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Kr. B - Slovan B 2:1
05.06.2022

B-tým sahal po vyrovnání, rezervě Hradce Králové ale podlehl 1:2

Hradec Králové/Liberec – Podobný průběh i výsledek. Béčko znovu svedlo s tabulkově lépe postaveným soupeřem na jeho půdě vyrovnanou bitvu, ani tentokrát však na body nedosáhlo. Hradci Králové Slovan B podlehl 1:2. Po výsledcích 28. kola už je sestup z ČFL do Divize prakticky definitivní.
28.kolo, neděle 5.6.2022, 10:15
FC Hradec Králové B FC Hradec Králové B
2:1
(2:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Hradec Králové B: Čábelka – Hájek, Hlaváč, Hruška (C), Jonáš, Jurčenko (86. Hátle), Kadrmas, Kosař, Kutík (60. Březák), Mahr, Zámečník (75. Baloun).
FC Slovan Liberec B: Pešl – Horňáček (46. Holub), Hudák (46. Diamé), Kytka (75. Lupoměský), Málek, Polyák (C), Šulc, Valenta (66. Daněk), Vyčítal, Winkler, Juzvak.
Branky: 32. Jurčenko, 44. Zámečník – 50. Diame. Rozhodčí: Vokoun – Doubrava, Štefan. ŽK: 31. Kadrmas, 57. Zámečník, 72. Jurčenko, 77. Kosař – 78. Winkler, 90. Málek, 90+3. Polyák.

V sedmé minutě diváci viděli první větší šanci zápasu, po centru z levé strany doputoval míč na přední tyč k Jurčenkovi, ten ovšem nedokázal trefit na bránu. Na svou gólovou trefu si musel ještě počkat. Po čtvrt hodině hry se Votroci znovu cpali do šance, před volným Mahrem po křižném pasu odklidil míč na poslední chvíli jeden ze stoperů na rohový kop.

Na druhé straně zahrozil zase Valenta, jenž se po zmatcích v domácí obraně dostal ke střele na zadní tyč. Těsně minul šibenici a konal se jen výkop od brány. Přímým ohrožením zařízení neskočil ani přízemní centr, který proletěl šestnáctkou. Zasáhnout ho nedokázal ani jeden z bránících, ale ani útočící hráč. Skóre se měnilo až o osm minut později.

A bohužel udeřil Hradec Králové. Dobrý balon dostal za obranu David Jurčenko a precizním lobem přehodil vybíhajícího Pešla. Na druhé straně mohl odpovědět Málek, ten však svou ranou pouze orazítkoval pravou tyč Čábelkovy svatyně. Jen o něco později se na druhé straně znovu měnilo skóre. Při rohovém kopu zůstal osamocený u zadní tyče Filip Zámečník. Pešl ani přes veškerou snahu pokus nezastavil.

Krátce po přestávce svitlo na lepší zítřky. Polyák byl faulován ve vápně a modrobílí zahrávali pokutový kop, který proměnil Adama Diamé ranou k tyči. O něco později mohli domácí potrestat minelu Pešla. Ten rozehrál přímo na kopačku soupeře, hosté byli ve třech v okolí libereckého vápna. Ze situace ale Hradečtí nevytěžili vůbec nic.

V 85. minutě dostal krásný pas mezi penaltu a malé vápno Diamé, zakončení mu však tentokrát nesedlo a ze slibné pozice vůbec netrefil bránu. V samotném závěru vrhl Slovan síly do útoku, rozhozené obrany mohl využít Mahr, ovšem bránu netrefil ani on. Naše mužstvo podlehlo rezervě Hradce Králové 1:2 a o sestupu je prakticky duel před koncem rozhodnuto.

Asistent trenéra Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „V prvním poločase jsme inkasovali branku po naší špatně vyřešené standardní situaci na půlce hřiště a druhý gól po rohovém kopu těsně před koncem půle. I přes několik laciných ztrát v mezihře jsme si vypracovali pár slibných akcí, které jsme ovšem nedotáhli ke gólu. Druhý poločas už byl především v naší režii, po brance z penalty sice dlouho bez šancí, ale ke konci zápasu dvě tři příležitosti k vyrovnání přišly. Bohužel opět převažuje hlavně zklamání z výsledku, ne z přístupu kluků nebo předvedené hry.“