FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia B - Slovan B 5:0
14.07.2022

B-tým v úvodu přípravy nestačil na Slavii, podlehl jí 0:5

Nymburk/Liberec - V prvním přípravném zápase se utkal náš B-tým s druholigovou rezervou pražské Slavie. V první půli předvedl kvalitní organizovaný fotbal, nicméně v rychlém sledu inkasoval dvě branky. Do druhé půle naskočilo mnoho mladých fotbalistů, kterým proti silnému protivníkovi chyběly zkušenosti. Soupeř poté dominoval a přidal další tři branky na finální výsledek 5:0.
Přípr., středa 13.7.2022, 10:30
SK Slavia Praha B SK Slavia Praha B
5:0
(2:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
SK Slavia Praha B: Kolodziej - Bárta, Behenský, Beran, Biegon, Labík, Nikl, Pudil, Šubert, Švec, Zachoval
FC Slovan Liberec B:

1. poločas: Novák - Lupoměský, Černický, Rudovskyi, Horňáček - Hudák, Ješeta - Adama, Králíček, Juzvak - Hadaščok

2. poločas: Musil - Winkler, Holub, Kranthove, Juzvak - Málek, Kop - Čechovič, Hudák, Šolc - Valenta

Branky: 39. Beran, 41. Šubert, 62. Žitný, 73. Kopáček, 85. Kneifel

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Byli jsme rozdělení téměř na dvě jedenáctky. Co se první půle týče, tak si myslím, že bylo kruté prohrávat 0:2. Hráli jsme totiž celkem dobře takticky, zorganizovaně a objevovaly se tam presinkové věci, které jsme trénovali. Získavali jsme míče, chodili jsme do různých přečíslení, která jsme bohužel nedokázali využít. Bohužel po individuální chybě jsme dostali branku na 0:1 a vzápětí z penalty na 0:2. Mimo to by se dalo říct, že v něm bylo na čem stavět. V úvodu druhé půle jsme šli sami na bránu, pak jsme po měli čistou gólovou příležitost po standardní situaci. Bohužel od zhruba 60. minuty se nám to herně i organizačně rozsypalo. Začali jsme často ztrácet míč. Nastoupilo tam mnoho mladých kluků, pro které to byl křest ohněm. Alespoň mají takovou konfrontaci, kterou někteří za celý život neměli.”