FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ml. Boleslav B 1:2
29.08.2021

Béčko doma prohrálo s Mladou Boleslaví, a to těsným výsledkem 1:2

Ondřej Marko
Liberec – Náš B-tým hrál v rámci pátého kola ČFL utkání s rezervou Mladé Boleslavi. I když jsme měli úvodní šanci duelu, poté převzal iniciativu náš soupeř. Vstřelil dvě branky v prvním poločase. V 73. vstřelil náš jediný gól Kazda, nicméně vyrovnávací branky jsme nedali. Prohráli jsme tak nejtěsnějším rozdílem 1:2.
5.kolo, neděle 29.8.2021, 10:30, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:2
(0:2)
FK Mladá Boleslav BFK Mladá Boleslav B
FC Slovan Liberec B:

Pešl – Bína, Černický, Kranthove, Daněk (46. Vyčítal) - Polyýk, Kazda (88. Horňáček) - Kytka (46. Málek), Juzvak - Valenta (69. Winkler), Diamé

Náhradníci: Novák – Málek, Knobloch, Vyčítal, Winkler, Horňáček, Ješeta

FK Mladá Boleslav B:

Šerák – Smrž, Hönig (62. Komárek), Moravčík (90+1. Tichý), Zahustel, Leitl, Stránský, Coňk, Vlk, Bejbl, Jirásek (86. Snížek)

Náhradníci: Lichtenberg – Tichý, Novotný, Kohout, Snížek, Komárek, Velička

Branky: 73. Kazda - 17. Stránský, 28. Zahustel

Žluté karty: 86. Kranthove - 53. Leitl

Rozhodčí: Lerch - Cichra, Polena

Diváci: 350

Slovan měl hned v úvodu utkání dobrou příležitost díky Kazdovi. Vyslal na brankáře Šeráka moc pěknou střelu, která málem skončila gólem. Naše herní dominance ovšem netrvala příliš dlouho, otěže převzal spíše náš soupeř. Oproti Mladé Boleslavi bylo naše mužstvo pomalejší a pasivnější. Tým ze středočeského kraje byl jednak výrazně přesnější, tak i rychlejší v pohybu.

Úspěch mu to přineslo již v 17. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Stránský. Obraz hry se ani nadále nezměnil, a tak dosáhli mladoboleslavští další branky. Stalo se tak už ve 28. minutě, ve které se prosadil bývalý reprezentant Ondřej Zahustel . Do poločasu se již skóre nezměnilo, skončil tedy výsledkem 0:2.

Mužstvo bylo do druhého dějství oživeno hned dvojitým střídáním. A bylo znát, že Slovan nabral čerstvé síly. Herní projev se totiž postupně výrazně zlepšoval. Hned v úvodu byla k vidění velká šance Diameho. Gólman Šerák ji však na poslední chvíli zlikvidoval pohotovým zákrokem.

Liberečtí hráči se poté konečně dočkali vytoužené branky, díky které se přiblížili soupeři. Podařilo se tak po velmi pěkné kombinační akci, na jejímž konci Kazda, který báječně prostrčil míč Diamemu. Francouzský forvard byl následně ve vápně faulován. Exekutorem pokutového kopu byl Matyáš Kazda, který ho nepromarnil.

Ačkoliv se Slovan snažil vyrovnat ze všech sil, soupeř neměl problém zlikvidovat veškeré naše šance a pokusy. Do konce utkání si už udržel vedení a náš tým tedy prohrál 1:2. Na příští duel se můžete těšit již příští Sobotu, kdy se venku utkáme s rezervou Teplic.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „O lepší výsledek utkání jsme přišli hlavně zásluhou prvního poločasu, ve kterém jsme byli horším týmem. Boleslav byla rychlejší jak v pohybu, tak v přesnosti a kombinaci. V tom jsme na ně ztráceli. I když jsme paradoxně měli první šanci my, a to pěknou střelou Kazdy. Boleslav pak ale převzala iniciativu a my jsme byli proti nim příliš pasivní a pomalí. Ve druhém poločase se naše hra už zlepšila, myslím, že jsme z ní měli více. Hned v úvodu tam byla jasná šance Diameho. Brankář ránu zneškodnil jenom díky reflexnímu zákroku, kdy balon vykopl špičkou. Pak jsme se dostali na dostřel, kdy se po krásné akci dostal balon přes Kazdu k Diamemu. Ten byl následně faulován a pokutový kop jsme proměnili. Dali jsme všechny síly do toho, abychom s výsledkem něco udělali. Měli jsme i nějaké šance, pološance, ale soupeř je bohužel stačil ubránit. Jak jsem řekl, o výsledku rozhodla hlavně naše nekvalita v prvním poločase.“