FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Pardubice B 4:0
10.10.2021

Béčko konečně zvítězilo! Doma porazilo Pardubice 4:0

Liberec – Náš rezervní tým konečně prolomil střelecké i výsledkové trápení. V 11. kole ČFL totiž smetl Pardubice 4:0. Dvěma brankami se na tom podílel Gembický, po jedné přidali Valenta a Juzvak. Vyhráli jsme tak poprvé od 14. srpna, kdy jsme v rámci třetího kola porazili Bohemians.
11.kolo, neděle 10.10.2021, 10:30, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
4:0
(3:0)
FK Pardubice BFK Pardubice B
FC Slovan Liberec B: Pešl – Černický (C), Lehoczki, Bína, Šulc (81. Zvěřina), Yuzvak, Valenta (69. Knobloch), Kazda (69. Málek), Michal, Horňáček (58. Daněk), Gembický (58. Polyák)

Náhradníci:Musil – Málek, Zvěřina, Winkler, Knobloch, Polyák, Daněk

FK Pardubice B: Hrnčíř – Halász, Nemšovský, Sychra (46. Hajník), Lupač, Dufek (65. Štichauer), Šimek (81. Řehák), Lee (65. Formáček), Kubart (C), Kurka, Ramos Junior (46. Vítek)

Náhradníci: Nalezinek – Řehák, Formáček, Hajník, Vítek, Štichauer

Branky: 8. Gembický, 21. Gembický, 42. Valenta, 46. Yuzvak

Diváci: 97

Rozhodčí: Matějček - Dohnal, Hrivík

Ačkoliv byli v úvodu utkání aktivní především hosté, jejich útočné snahy nic nepřinesly. První branka totiž padla již v osmé minutě po naší akci. Z pravé strany propálil brankáře Dominik Gembický, 22letý univerzál, který v září podepsal novou smlouvu s naším klubem. Poté se hra poměrně vyrovnala, střelecké pokusy přicházely od obou mužstev.

V 21. minutě to byl opět Dominik Gembický, kdo prostřelil brankáře Hrnčíře. Slovan tak již v první čtvrtině utkání dal více branek, než v posledních pěti duelech dohromady. Soupeř měl poté několik nebezpečných situací, ze kterých mohl vytěžit branku. Nicméně žádnou z nich neproměnil. Naopak to byl zase Slovan, kdo přidal další branku. Před koncem první půle se totiž zpoza vápna krásně trefil 18letý útočník Ondřej Valenta.

Pardubice se vývoj utkání pokusily zvrátit hned dvojitým poločasovým střídáním. Nicméně ve stejném čase, tedy v úvodní minutě druhého dějství, jsme přidali čtvrtou branku. Jejím autorem byl dvacetiletý Andrij Juzvak, pro kterého to byla třetí branka v sezoně.

Zbytek utkání se rozhodně neodehrál ve vysokém tempu. Do utkání nastoupilo také několik hráčů, kteří nebyli v letošní sezoně moc využíváni. Hostům se nepodařilo odpovědět alespoň čestným gólem, finální výsledek tedy byl 4:0. Doufejme, že hráči naváží na dnešní skvělý výkon při dalším zápase. Ten odehrajeme v sobotu 16. října v Přepeřích.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Tak dnes to konečně bylo vítězství, a to poměrně dost vysoké. I když paradoxně musím říct, že první poločas byl z naší strany asi nejhorší v této sezoně. Nicméně jsme dokázali ze všeho dát branku, kdežto soupeř ze svých jasných šancí ani jednu. Takže poločas, který mohl skončit 4:4, skončil 3:0 pro nás. Hned na začátku druhého poločasu jsme dali čtvrtou branku a tím jsme zápas definitivně zlomili. Poté jsme utkání již dohráli v poklidném tempu. Mohli jsme alespoň prostřídat hráče, kteří se zatím do zápasů tolikrát nedostávali. Ten výsledek jim určitě pomohl a nám všem také. Především tři body jsou pro nás v této době opravdu důležité. Opět musím vyzdvihnout přístup, tentokrát i skvělou efektivitu. Branek z naší strany mohlo být ještě víc a jsem také rád, že jsme vzadu opět udrželi nulu.“