FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Zbuzany 2:3
20.03.2022

Béčko na vysokou výhru nenavázalo, se Zbuzany prohrálo těsně 2:3

Liberec - Náš B-tým se v rámci 17. kola ČFL střetl se Zbuzany. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, první branku jsme totiž dostali už v desáté minutě. Krátce na to jsme ještě dokázali odpovědět brankou, ale Zbuzany postupně zvýšily náskok na 3:1. Ke konci jsme sice snížili na 2:3, nicméně na vyrovnání jsme nakonec nedosáhli.
17.kolo, neděle 20.3.2022, 10:15, UMT Doubí
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:3
(1:1)
FK Zbuzany 1953FK Zbuzany 1953
FC Slovan Liberec B: Pešl – Juzvak, Winkler, Šulc, Polyák (C), Kytka, Kranthove, Horňáček (84. Mečíř), Daněk (79. Valenta), Vyčítal, Králíček

Náhradníci: Mečíř, Valenta, Zvěřina, Holub, Musil

FK Zbuzany 1953: Kočí – Penc, Pouček, Hampl (90+3 M. Eichler), D. Eichler, Novák, Aboua (70. Barciaga), Trýzna (80. Jonáš), Zákostelský (C), Studnička, Kozel

Náhradníci: Jech, M. Eichler, Hrubeš, Jonáš, Barciaga

Branky: 15. Winkler, 80. Králíček – 10. Trýzna, 57. Pouček, 77. Hampl

Žluté karty: 5. Karanthove – 45. D. Eichler, 66. Trýzna, 83. Zákostelský, 85. Hampl, 90+2. Koč

Červené karty: 63. Kozel

Náš tým nezažil ideální vstup do utkání, hned v desáté minutě jsme totiž inkasovali branku. Po aktivním úvodu se totiž do zakončení dostal Jakub Trýzna, který tak otevřel skóre utkání.

Vedení hostů však netrvalo dlouho. Slovan se následně více tlačil před bránu hostů a stal se aktivnějším celkem. Vyrovnání se nám povedlo až po pár šancích, kdy se po standardní situaci prosadil Jakub Winkler. Do konce půle jsme měli několik zajímavých příležitostí, nicméně stav se nezměnil.

Po změně stran to byly Zbuzany, které se jako první radovaly ze vstřelené branky. Po rohovém kopu se o ni postaral Lukáš Puček. Krátce na to však dostal po tvrdém faulu hráč hostů Daniel Kozel červenou kartu. Přímý volný kop náš tým ale nezužitkoval.

V 77. minutě Zbuzany po autovém vhazování zvýšily vedení na 3:1. O branku se postaral Petr Hampl. Náš tým dokázal krátce na to odpovědět brankou Milana Králička. Do konce utkání měl náš tým ještě pár náznaků větších příležitosti, nicméně branku jsme vstřelit nedokázali. Zápas tak pro nás skončil porážkou 2:3.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dneska jsme prohráli utkání, které jsme prohrát neměli a hlavně nemuseli. Hráli jsme v úplně čisté béčkové sestavě, bez posil áčka. Myslím si, že až na obdržené góly, zvládla sestava utkání herně dobře. Kluci si se zápasem zvládli relativně poradit. My jsme ovšem do duelu tentokrát nevstoupili dobře, už v desáté minutě jsme prohrávali 1:0. Po našich dalších dvou šancích jsme dokázali brzo, asi ve 14. minutě, po standardní situaci vyrovnat. Do konce půle jsme měli ještě jeden dva náznaky šancí. Bohužel po vstupu do druhého poločasu začal proti nám foukat velmi silný vítr, který v první půli tak silný nebyl. To nám znemožňovalo naší kombinační hru. Museli jsme hrát víceméně velmi jednoduše a soupeř nás trochu přitlačil k obranné šestnáctce. Výsledkem toho byla branka na 2:1, která byla přímo z rohu, a to hlavně díky větru. My jsme však ještě dostali šanci někdy půl hodiny před koncem, kdy samostatný únik Vyčítala chytil stoper Zbuzan a následně dostal červenou kartu. Nicméně ten vítr nějakým způsobem naší převahu úplně nezviditelnil. My jsme poté navíc dostali gól po autovém vhazování na 3:1, který byl asi úplně nejzbytečnější z nich. Ale poté jsme na něj dokázali brankou Králička odpovědět. Jenom smůla, že po této brance jsme měli ještě dvě tři stoprocentní šance, ty jsme ale neproměnili. Díky tomu jsme nezvládli výsledek zkorigovat alespoň do remízy.“