FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Chrudim 0:3
25.04.2012

Béčko nestačilo na Chrudim, lídr měl již v poločase dvoubrankový náskok

Lukáš Šonský
L I B E R E C - Rezerva Slovanu se v dohrávce dvaadvacátého kola ČFL střetla na svém trávníku s Chrudimí. Východočeši jsou v tabulce na prvním místě, své kvality prokazovali již od úvodních minut. Liberečtí se ani jednou střelecky neprosadili.
22.kolo, středa 25.4.2012, 17:00
0:3
(0:2)
MFK ChrudimMFK Chrudim
FC Slovan Liberec: Kolář – Bína, Zieris, Polák, Pokorný – Hadaščok (55. Suk), Soběslav (80. Werner), Krystan, Drobílek – Musiol, Daniel (67. Rybanský).
MFK Chrudim: Mrázek – Adámek, Linhart, Radouš, Štěpánek – Dostálek (81. Luptovský), Vodrážka, Hauf, Mastík (34. Vágner), Kesner – Holub (68. Vladyka).
Branky: 17. Holub, 25. Dostálek, 76. Adámek. ŽK: 4:0. Rozhodčí: Koval – Moudrý, Simmerová. Střely na bránu: 2:8. Střely mimo: 1:4.
Diváci: 120

Slovan toužil navázat na zápas s Domažlicemi, které liberecká rezerva v domácím prostředí zdolala. Proti favorizované Chrudimi však Petříkova družina strádala, hosté vedli od sedmnácté minuty. Radim Holub stál po rohovém kopu zády k brance, ovšem i přesto dostal střelou přes hlavu balon za Kováře.

Náskok svého týmu poté zvýšil Tomáš Dostálek, jenž se prosadil tvrdou ranou z pozice penalty. Před poločasem mohl odpovědět Drobílek, který se prodral až těsně k brance. Trefil ale pouze vyběhnutého Mrázka.

Druhá pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Slovanu se nedala upřít snaha, ovšem Chrudim poctivě bránila a v útoku hrozila. Kolář skvěle vytěsnil střelu Holuba z blízkosti. Už však nestačil na dorážku Jiřího Adámka, k němuž se po přímém kopu odrazil míč.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): "Jednoznačná převaha soupeře, my jsme se nedokázali prosadit přes chrudimský obranný blok. Soupeř byl důraznější ve standardních situacích, ze kterých se dokázal prosadit. Prokázal svoji kvalitu a vyhrál zaslouženě. Pro naše hráče je to ale velká škola, musí se naučit hrát proti těmto týmům.