FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 B - Slovan B 1:0
27.03.2022

Béčko nevytěžilo z převahy branku, Bohemians podlehlo 0:1

Redakce
Praha/Liberec – Velká škoda. Rezerva sehrála na půdě pražské Bohemky dobré utkání, řadu šancí však v gól neproměnila. Naše mužstvo podlehlo Pražanům 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil v 86. minutě Vladimír Zeman.
18.kolo, neděle 27.3.2022, 10:15
Bohemians Praha 1905 B Bohemians Praha 1905 B
1:0
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
Bohemians Praha 1905 B: Soukup – D. Vala, P. Vala, Bartek, Farkaš, Mareš (76. Koutský), Zeman, Kadlec, Lahovec, Ugwu (46. Keita), Marhoul (78. Kadlec)
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Michal, Diamé (77. Valenta), Šulc (88. Měčíř), Polyák, Kytka, Kranthove, Horňáček, Vyčítal, Králíček
Branky: 86. Zeman. Rozhodčí: Rejžek – Janíček, Cichra. ŽK: 50. Farkaš, 89. Bartek – 85. Michal.

Slovan měl v celém prvním poločase utkání s Bohemians herní převahu, oba celky ale trápily nepřesnosti ve finální části hřiště. Také proto nebylo k vidění příliš šancí ani na jedné straně. V souboji dvou tabulkových sousedů po první půli platilo skóre 0:0.

Po přestávce naše mužstvo sešláplo pedály a uhánělo za vítězstvím. Největší šanci měl Maxmilián Kytka, který dokonce překonal brankáře Soukupa, ale míč mířící za brankovou čáru zastavila tyč. Balon totiž uskočil po nerovnosti na trávníků a následně se odrazil mimo nebezpečné území. Další příležitosti skvěle likvidoval již zmiňovaný domácí gólman.

Na druhé straně nakonec přišel trest. V 86. minutě z otočky vypálil Vladimír Zeman, který vyšvihl parádní ránu do pravé šibenice zpoza šestnáctky. Pešl se natahoval marně, béčko prohrávalo 0:1.

V závěru se ještě Slovan pokusil ztrátu dotáhnout, ale neuspěl. Béčko podlehlo pražské Bohemce 0:1 a v tabulce zůstává na průběžném 14. místě s 19 body, naopak Pražané díky tříbodovému zisku poskočili na desátou příčku.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Po dnešním zápase jsme všichni maximálně smutní, zklamaní a frustrovaní. Místo toho, abychom na hřišti Bohemians vyhráli, si nevezeme ani bod. I v prvním poločase, který byl ale bez šancí na obou stranách, jsme měli herní převahu. Ne úplně kvalitní finále nás však nepustilo ke vstřelení branky. Zato druhý poločas jsme stoprocentními šancemi jasně opanovali, na naší straně byli snad tři, čtyři stoprocentní šance. Reflexivní zákroky nebo přírodou při šanci Kytky, kdy šel balon do prázdné brány, ale od nerovného povrchu se po zemi odrazil do tyče a ven z branky, nám nebylo dáno. Soupeř z ojedinělého útoku v 86. minutě krásnou střelou do šibenice dal vítězný gól. Na šance jasné skóre 5:1, ale bohužel dopadlo to tak, jak dopadlo. Musím ovšem zase celý tým pochválit za bojovnost a pracovitost, je mi kluků opravdu líto.“