FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Přepeře 0:1
28.05.2022

Béčko podlehlo Přepeřím 0:1, jedinou branku vstřelil Martan

Liberec – Velká škoda, Slovan byl v zápase s Přepeřemi aktivní, vyrovnaný duel hraný v Hrádku nad Nisou ale prohrál 0:1. Jedinou brankou rozhodl ve 20. minutě Ladislav Martan. Boj o záchranu bude v posledních kolech dramatický.
Hrádek n.N., sobota 28.5.2022, 10:30
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
0:1
(0:1)
FK PřepeřeFK Přepeře
FC Slovan Liberec B: Pešl – Doumbia, Juzvak, Valenta (65. Málek), Winkler, Šulc, Polyák (C), Kytka (75. Diamé), Hudák, Horňáček, Vyčítal
FK Přepeře: Truksa – Novotný, Knejzlík, Nesvadba (C), Kvencar – Pavlata, Bulíř (82. Prokopec) – Martan (75. Ježek), Hadaščok (87. Žukowski), Janošík (87. Fingerhut) – Synek (75. Novák)
Branky: 20. Martan. Rozhodčí: Vít – Ježek, Tryzna. Bez karet. Diváci: 120.

Béčko bude v posledních třech kolech bojovat o záchranu, situace přitom po sobotním utkání s Přepeřemi nevypadá ideálně. Ze soutěže sestupují dva poslední celky, pokud by se ani jednomu z lídrů soutěže nepovedlo postoupit do druhé nejvyšší ligy, o patro níž by se posunuly hned týmy tři.

Duel s Přepeřemi, které okupují třetí příčku tabulky, přitom nezačal vůbec zle. V 17. minutě se ve velké šanci ocitl Tomáš Polyák, jehož nástřel po rohovém kopu propadl jen těsně vedle vzdálenější tyče. Ještě o něco dříve vytáhl výtečný zákrok Pešl, jenž vyrazil ránu z pravé strany mimo tři tyče.

Ve 20. minutě už se hosté prosadili, branku vstřelil po pohledné akci zakončené přízemní ranou Ladislav Martan, Přepeře vedly 1:0. Liberecký gólman musel zasahovat znovu i o chvíli později, když vytáhl akrobatické zakončení Synka. Ve 38. minutě Filip Truksa zlikvidoval brankovou příležitost Slovanu, skóre se až do přestávky neměnilo.

Ve druhém poločase se naše mužstvo dostalo do dalších náznaků šancí, ta největší ovšem neskončila gólem, když hostující hráč zamezil míči v cestě do poloprázdné branky. Rezerva podlehla Přepeřím 0:1, v následujících třech posledních utkáních narazí na Hradec Králové B, Chlumec nad Cidlinou a Ústí nad Orlicí. Na Pardubice, které jsou na 14. místě, modrobílí ztrácí pět bodů

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Je to až krutá prohra s jedním z lídrů soutěže, až je mi kluků líto. Myslím, že to bylo absolutně vyrovnané utkání, které rozhodla jedna dobře rozehraná akce Přepeří ve 20. minutě. Předtím jsme si vytvořili dva náznaky gólových šancí, které jsme ale neproměnili. Kluci po celé utkání plnili to, co jsme přesně chtěli. Byli obětaví, bojovní. Snažili se hrát s takhle kvalitním soupeřem dobrý fotbal, což se nám, myslím, dařilo. Soupeř nás trochu zatlačil kvalitními standardními situacemi, ale v poli to bylo absolutně vyrovnané. Během zápasu jsme měli asi pět šancí a náznaků šancí, ale i jasné situace, kdy hráč trefí hráče stojícího v prázdné bráně, jsme prostě nedali. A bez gólu vyhrát nejde.“