FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Přepeře - Slovan B 3:1
16.10.2021

Béčko podlehlo Přepeřím, duel rozhodl dvougólový Hadaščok

Přepeře/Liberec – B-tým nevstoupil do duelu s Přepeřemi pravou nohou. Už v deváté minutě se zranil Ondřej Valenta, o chvíli později naše mužstvo vyrovnalo. Domácí si ale díky aktivitě ve druhé půli vzali náskok zpět, dvěma góly rozhodl libereckým fanouškům velmi známý Vojtěch Hadaščok.
12.kolo, sobota 16.10.2021, 10:30
FK Přepeře FK Přepeře
3:1
(1:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Přepeře: Truksa – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba (C), Knejzlík, Pavlata, Novotný, Martan (89. Elbel), Bulíř (56. Dvořák), Novák (89. Fingerhut), Hadaščok (83. Synek)
FC Slovan Liberec B: Pešl – Černický (C), Lehoczki, Bína (83. Knobloch), Šulc, Yuzvak (78. Zvěřina), Valenta (9. Vyčítal), Kazda (78. Málek), Polyák, Michal (78. Kranthove), Horňáček
Branky: 13. Nesvadba, 66. Hadaščok, 69. Hadaščok – 17. Vyčítal. Rozhodčí: Kolátor – Míč, Šimeček. ŽK: 7. Nesvadba, 22. Martan, 81. Dvořák – 57. Michal. ČK: 72. Tvaroh – 72. Lehoczki. Diváci: 250

Utkání odstartovali aktivněji domácí. Bulíř se dostal do slibné pozice už ve třetí minutě, ale jeho pokus obětavě zblokoval jeden z našich zadáků. V 9. minutě přišel moment, který libereckou hru na následující minuty poznamenal. Ondřej Valenta si zlomil klíční kost a musel být střídán. Domácí mírné dezorientace Slovanu využili, po centru ze standardní situace se hlavičkou k zadní tyči prosadil Jaroslav Nesvadba, Pešl se po odrazu balonu od země natahoval marně.

Béčko dokázalo rychle odpovědět, střídající David Vyčítal stál na konci rychlého brejku, který zakončil nechytatelnou přízemní ranou ke vzdálenější tyči. Další šanci našeho mužstvo zneškodnil Truksa, jenž zasáhl proti pokusu Polyáka. Až do poločasu byla hra vyrovnaná, příležitost Ladislava Martana výborným zákrokem vychytal Pešl.

Během druhé půle ovšem začali za delší konec provazu osudu utkání tahat domácí. V 66. minutě nejdřív nedal velkou šanci Vyčítal a prakticky z následné protiakce se prosadil libereckým fanouškům dobře známý Vojtěch Hadaščok. Domácí kanonýr se následně prosadil o chvíli později ještě jednou, když po standardní situaci doklepával míč do sítě za rozhozenou obranu.

Po vzájemné potyčce na obou stranách padla v závěru duelu ještě jedna červená karta na každé straně, nedohráli Pavel Tvaroha a Ondřej Lehoczki. Na skóre se ovšem už nic neměnilo. Přepeře i nadále vedou se 23 body tabulku skupiny B ČFL, Liberec je předposlední.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „O výsledku rozhodly zejména standardní situace. Soupeř dal ze tří branek rovnou dvě právě z nich. Úvod duelu ovlivnilo nucené střídání Ondry Valenty, který si po souboj s domácím stoperem zlomil klíční kost. Už v sedmé minutě tedy musel ze hry. Chvilku jsme se hledali, načež jsme inkasovali úvodní branku. Dokázali jsme rychle reagovat akcí Vyčítala a do konce poločasu jsme hráli s Přepeři vyrovnanou partii. Dokázali jsme s lídrem soutěže držet krok, do druhé půle na nás domácí trochu víc nalezli. Hůř jsme se s tím vyrovnávali a nedokázali jsme se dlouhodobě udržet na útočné polovině. I přesto jsme se dostali do velké šance, kterou však neproměnil Vyčítal a z následného protiútoku jsme dostali šanci branku na 1:2. O výsledku bylo rozhodnuto za dvě minuty, kdy jsme obdrželi po další standardní situaci gól na 1:3. Konec utkání byl trochu hektický, na obou stranách padly červené karty po osobním strkání a nesportovní hře. Do většího tlaku jsme se už nedostali, a proto zápas skončil tak, jak skončil.“