FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice B - Slovan B 4:3pen
27.09.2020

Béčko podlehlo Teplicím 3:4, došlo na penaltový rozstřel

Liberec/Dubí – V šestém kole ČFL vyrazil B-tým do Dubí, kde sehrál duel s rezervním týmem Teplic. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ve 25. minutě jsme vedli 2:0. Poté přidaly oba celky po brance, v 68. minutě proměnil soupeř penaltu a v 89. další. V penaltovém rozstřelu jsme nakonec podlehli 4:5, finální skóre tedy bylo 3:4.
6.kolo, neděle 27.9.2020, 11:00, 1. FC Dubí
FK Teplice B FK Teplice B
4:3pen
(1:2 - pen. 5:4)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Teplice B:

Němeček – Hora, Ljevakovič (C), Kodeš (65. Prokopec), Baftijar (60. Černý), Liška, Radosta, Švejda (65. Blažek), Šup, Čítek, Vobecký

Náhradníci: Fiala – Blažek, Prokopec, Stružinský, Jamrich, Šimeček, Černý

FC Slovan Liberec B:

Hasalík – Bína (75. Kim), Knobloch, Michal, Šulc – Kazda (C) – Kosek, Nešický, Juzvak (84. Gembický) – Yu, Mashike

Náhradníci: Hnízdil – Daněk, Mečíř, Kim, Kytka, Gembický

Branky: 25. Hora, 68. Radosta, 89. Radosta – 9. Mashike, 22. Maskihe, 55. Mashike

Žluté karty: 48. Kodeš, 71. Hora – 60. Kosek, 84. Michal

Rozhodčí: Tvrdík – Hányš, Melničuk

Oba týmy vstoupily do utkání velmi aktivně, hrálo se na obě strany a hra měla rychlé tempo. Pak jsme měli převahu především my a v deváté minutě to potvrdil prvním gólem Elvis Mashike. V nátlaku jsme nepolevili i nadále, avšak Teplice se ubránily a hra se opět vyrovnala. Ve 22. minutě se ale po útočné akci opět prosadil Elvis Mashike.

Teplice zbytečně nevyčkávaly a ihned po rozehrávce se hnaly do útoku. Vybojovaly rohový kop po kterém se trefil Jakub Hora. Po brance jsme především útočili a měli mnoho rohových kopů, žádný z nich ale branku nepřinesl a poločas skončil výsledkem 2:1

V úvodu druhého dějství byl Slovan velice nebezpečný a celé to vygradovalo gólem. Hattrickem se v zápase předvedl Elvis Mashike. Po gólu měl dvě velké šance také Juzvak. Nejdříve jeho střela trefila břevno, poté postupoval sám na brankáře, ale bohužel ho nezvládl obstřelit.

Po individuální chybě ve vápně kopal soupeř pokutový kop, který bezpečně proměnil Matěj Radosta. Teplickým scházel ke srovnání na 3:3 pouze jediný gól, proto byli také velice aktivní. Útočné akce a šance jsme měli také, ovšem po další chybě v šestnáctce kopal soupeř další penaltu. V 89. minutě byl Matěj Radosta i podruhé neomylný. Zápas tedy musel být rozhodnut penaltovým rozstřelem. Yu, Kim, Mashike a Nešický penaltu proměnili, Kazda bohužel ne. Soupeř proměnil každou, rozstřel tedy skončil 4:5 a finální výsledek je 3:4.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Do zápasu jsme šli s novou obranou, protože kvůli vykartovaným a zraněným stoperům museli zaskočit Michal s Knoblochem. První poločas jsme hráli dobře, ujali jsme se vedení 2:0. Ovšem po rozehraném rohu jsme dostali gól na 2:1. Druhý poločas jsme zvýšili na 3:1. Šance měl jak soupeř, tak my. Největší z nich měl Juzvak. Nejdříve střelou trefil břevno a pak šel sám na brankáře, kterého ale pouze nastřelil. Po dvou individuálních chybách kopal soupeř dvě penalty, které proměnil. Celkem dobrý zápas, udělali jsme však hrubé individuální chyby po kterých padly tři branky.“