FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Brandýs n.L. 2:1
21.08.2022

Béčko porazilo Brandýs nad Labem a osamostatnilo se na čele tabulky

Redakce
Liberec – Třetí výhra v řadě. Béčko skolilo na domácím stadionu Brandýs nad Labem 2:1, v 72. minutě rozhodl o výhře našeho mužstva Ondřej Valenta. Slovan zůstává na čele tabulky skupiny C Divize.
3.kolo, neděle 21.8.2022, 10:15, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:1
(1:1)
FK Brandýs nad LabemFK Brandýs nad Labem
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Fukala, Černický, Juzvak – Polyak, Hudák (80. Daněk) – Kytka (80. Horňáček), Málek (23. Valenta), Šolc (66. Lupoměský) – Hadaščok
FK Brandýs nad Labem: Janáček – Hrčka, Baloun, Stross (79. Jahoda), Honcharenko, Šamša, Prokop (79. Kaiser), Malák (54. Fabian), Dosoudil, Šmejkal, Plucha (46. Reisinger)
Branky: 16. Hadaščok, 72. Valenta – 30. Šmejkal. ŽK: 73. Polyák, 87. Winkler – 81. Šmejkal, 86. Kaiser. Diváci: 80.

B-tým pokračuje v dobrém startu do sezony. Tým Josefa Petřík vkročil do Divize pravou nohou, třetí výhru v řadě uhrál na domácí půdě proti Brandýsu nad Labem. Úvodní branku vstřelil Vojtěch Hadaščok, na druhé straně vyrovnal po půl hodině hry Václav Šmejkal.

Ofenzivní představení našeho mužstva přineslo další gól až po ve druhém poločase. Duel, v němž měl Slovan jasnou převahu, rozhodl Ondřej Valenta v 72. minutě. Po třech kolech Divize se naše mužstvo osamostatnilo na čele tabulky s devíti body, druhé Velké Hamry a třetí Trutnov mají bodů sedm.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Obrovská škoda, že to skončilo jen 2:1. Řekl bych, že šlo o nejlepší zápas od doby, kdy jsem přišel. První poločas měl být 5:0, 6:0, pak se trochu přidala nervozita. Druhá půle už tak jednoznačná nebyla, soupeř nám nastřelil břevno z dálky a měl ojedinělou šanci za stavu 1:1, kdy nás podržel gólman Pešl. Jinak si myslím, že je vítězství naprosto zasloužené, škoda jen, že to skončilo o gól a byly to nervy až do konce. Kluci si zasloužili vést po poločase 5:0.“