FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Turnov - Slovan B 1:5
23.10.2022

Béčko přehrálo Turnov 5:1, Hudák nasázel hattrick

Redakce
Turnov/Liberec – Dvě trefy v první čtvrthodině hry a završení hattricku po přestávce. Jakub Hudák se výraznou měrou podílel na další výhře béčka třemi brankami, Slovan přejel Turnov vysoko 5:1 a i nadále zůstává na čele tabulky Divize C.
12.kolo, neděle 23.10.2022, 15:30
FK Turnov FK Turnov
1:5
(1:3)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Turnov: Franc – Vencbauer (80. Rozkovec), Beníšek, Havel P., Havel Š. (62. Břenek), Tomašov, Prokopec (71. Marek), Horák, Jákl (62. Müller), Tobiaš (65. Provazník), Svoboda
FC Slovan Liberec B: Pešl - Winkler (17. Šolc), Černický (80. Holub), Horňáček, Daněk - Lupoměský, Málek (71. Kranthove), Varfolomejev (46. Polyák), Hudák (71. Kop), Juzvak - Valenta
Branky: 30. Vencbauer – 7. Hudák, 13. Hudák, 19. Málek, 61. Hudák, 69. Juzvak. Rozhodčí: Klečka – Matějka, Pilný. ŽK: 33. Tobiaš, 37. Havel P., 40. Tomašov, 43. Prokopec, 59. Svoboda, 86. Müller (všichni TUR). Diváci: 250.

Tři výhry z posledních čtyř zápasů. Rezerva Slovanu si poradila s regionálním sousedem z Turnova, góly přitom padaly už zkraje utkání. V sedmé minutě otevřel skóre Jakub Hudák, o chvíli později se navíc stejný hráč prosadil znovu.

Ještě před uplynutím úvodní dvaceminutovky zvyšoval na tříbrankový rozdíl Jan Málek, soupeř reagoval snížením Vencbauera. Naše mužstvo žádné drama nepřipustilo, naopak po přestávce si vedení dokonce pojistilo. Hattrick završil Hudák a v 69. minutě skóroval také Andrij Juzvak.

Slovan tak dál vévodí tabulce Divize C, náskok před druhým Hlinskem má ovšem stále pouze čtyřbodový. Benátky, které se drží na třetí pozici, posbíraly o šest bodů méně. Další duel čeká naše mužstvo v neděli 30. října (10:15) na domácí půdě proti jednomu z favoritů soutěže – Velkým Hamrům.

Jakub Harant (asistent trenéra FC Slovan Liberec): „Utkání rozhodla naše produktivita v útoku. Ve 20. minutě jsme vedli 3:0. Dopředu jsme hráli nápaditě, ale v defenzivě jsme byli hodně lehkovážní, z čehož pramenil také inkasovaný gól. Úvod druhé půle patřil domácím, pár minut jsme byli pod velkým tlakem, pak už jsme ovšem hru znovu kontrolovali a přidali čtvrtou a pátou branku. V zápase vyčníval především Hudák, který zaznamenal hattrick. Minus na utkání je zranění Winklera v 19. minutě. V závěru podzimu musíme určitě zlepšit obrannou část hry, jinak budeme mít v posledních třech kolech problémy.“