FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ml. Boleslav B 3:4
18.09.2020

Béčko promarnilo s Boleslaví náskok 3:1. Rozhodly chyby, Dvořák nedohrál

Redakce
Liberec - B-tým Slovanu měl zápas s Mladou Boleslaví ve svých rukách. Vedl 3:1 a soupeře mohl dorazit z další tutovky, nicméně neproměnil a následně chybami duel nechtěně převrátil na opačnou stranu. Naše mužstvo podlehlo soupeři 3:4, Miroslav Dvořák zápas nedohrál kvůli červené kartě.
5.kolo, pátek 18.9.2020, 13:00
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:4
(2:1)
FK Mladá Boleslav BFK Mladá Boleslav B
FC Slovan Liberec B: Hnízdil - Bína, Michal, Dvořák, Šulc - Kosek (70. Daněk), Nešický, Kazda, Juzvak - Yu (82. Mashike), Csáno
FK Mladá Boleslav B: Hartych – Rudzan, Šimek, Tvaroh (78. Glöckner), M. Mašek (53. Majer), Moravčík, Hubínek, Angelozzi (90. Lazarčuk), Kopa, P. Mareš, Komárek
Branky: 32. Yu, 36. Nešický, 55. Yu - 21. Angelozzi, 63. Angelozzi, 82. Angelozzi, 84. P. Mareš. ŽK: 44. Kosek – 76. Kopa. ČK: 67. Dvořák. Rozhodčí: Jansa – Zita, Braun. Diváci: 100.

Měla to být jasná záležitost, místo toho Slovan ztratil vyhrané utkání. V 21. minutě se sice prosadili Mladoboleslavští, když poprvé skóroval Alessandro Angelozzi, který pak na sebe ještě několikrát výrazně upozornil, naše mužstvo však našlo odpověď. Záhy vyrovnal Yu a ještě do poločasu obrátil skóre Aleš Nešický, který se trefil o pouhé čtyři minuty později.

Po návratu z kabin Slovan i nadále herním výkonem přesvědčoval, třetí gól přidal opět Yu a domácí směřovali za vítězstvím. Nicméně další brankovou příležitost trestuhodně zahodili a Mladá Boleslav se nadechla k velkému obratu.

V 63. minutě skóroval podruhé v zápase Alessandro Angelozzi, který pak osm minut před koncem dokonal hattrick a vyrovnal na 3:3. Ještě předtím však Miroslav Dvořák viděl od hlavního arbitra za zmaření gólové příležitosti červenou kartu.

Partě trenérů Petra Papouška s Petrem Myslivcem se dlouho dařilo bránit, ale po vyrovnávací brance definitivně nasměroval hosty k obratu Petr Mareš. Tomu se sice centr do vápna viditelně nepovedl, nakonec však k údivu všech zaplul do branky. Slovan na dvě předchozí výhry nenavázal a Mladé Boleslavi podlehl 3:4.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „První poločas byl vyrovnaný - po jedné šanci měl soupeř i my. Soupeř nám dal ve 20. minutě gól ze standardky, do poločasu jsme skóre otočili díky brankám Yua a Nešického. Druhou půli jsme začali dobře, když zvýšil Yu druhým gólem na 3:1. Pokračovali jsme dobře i dál, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, neproměnili jsme další tutovku. Naopak po našem autu u soupeřova vápna jsme ztratili míč a po odkopu následovala červená karta. Další inkasovaný gól ze standardky a další opět po odkopu od naší branky, prohraném souboji, nezvládnuté situaci v lajně... Rozhodnutí přišlo po nepovedeném centru soupeře, který skončil v síti. To, že jsme odehráli slušný zápas, zastínily trapné chyby, z nichž jsme soupeři darovali čtyři branky.