FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Náchod - Slovan B 1:1
06.11.2022

Béčko remizovalo s Náchodem 1:1, soupeř srovnal v závěru

Náchod/Liberec – Divoký závěr i bod. Rezerva Slovanu se v sobotu představila na hřišti Náchodu, se soupeřem svedla vyrovnanou bitvu. Naše mužstvo se v 75. minutě dostalo do vedení díky proměněné penaltě Juzvaka, domácí však v koncovce duelu srovnali na 1:1.
14.kolo, sobota 5.11.2022, 14:00
FK Náchod FK Náchod
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Náchod: Baláž – Knap, Locker, Petřík, Knespl, Simon (90+3. Fenz), Krejčík, Zámečník (80. Ansorge), Brich, Punar, Bičiště (80. Světlík)
FC Slovan Liberec B: Pešl – Daněk, Horňáček, Černický, Juzvak – Polyák (62. Hudák) – Kop (46. Varfolomejev), Lexa, Málek, Šolc (71. Holub) – Valenta (88. Winkler)
Branky: 88. Knespl – 75. Juzvak (z pen.). Rozhodčí: Depeš – Beneš, Bednář. ŽK: 32. Krejčík, 48. Simon, 75. Punar – 18. Daněk, 62. Polyák, 89. Vafrolomejev. Diváci: 105.

Už předposlední utkání podzimní fáze Divize C sehrálo béčko na půdě předposledního Náchoda. Naše mužstvo ztratilo body teprve potřetí v sezoně, do střetnutí přitom nastupovalo s rozsáhlou marodkou, která poznamenala základní sestavu.

Jednoznačná převaha v první půli k brance nevedla, domácímu gólmanovi pomohly i tyče a břevno, úvodní branku tak diváci viděli až v 75. minutě. Nařízený pokutový kop zužitkoval Andrij Juzvak, jenž vystřelil Slovan vstříc třem bodům.

Vedení modrobílých ale až o konce nevydrželo. Pouhé dvě minuty před vypršením základní hrací doby srovnal po standardní situaci David Knespl. Duel tak skončil remízou 1:1. Na postavení v tabulce se nic nemění, Slovan se stále drží na čele Divize C a to s pohodlným náskokem. Poslední utkání podzimu je v plánu v neděli 13. listopadu proti Dobrovicím od 10:30.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že jsme ztratili dva body. Nejen kvůli tomu, že jsme do 85. minuty vedli a dostali jsme branku z trestného kopu po špatně postavené zdi, ale zejména v první půli jsme jednoznačně dominovali. Nastřelili jsme břevno, tyč a měli jsme i další gólové příležitosti. Snažili jsme se hrát po zemi, kombinačně a celkem nápaditě, domácí jsme absolutně k ničemu nepustili. Druhý poločas už jsme bohužel udělali několik chyb a soupeř jednou dokonce postupoval sám na branku, což ještě přečetl brankář včasným vyběhnutím a zmařením příležitosti. Ale už jsme nebyli tak přesní a trpěliví, bohužel se dostáváme na hranici svých kádrových možností, protože v tuto chvíli máme šest sedm zraněných a někteří nastoupili s lehkými zraněními (Hudák, Winkler). V tuto chvíli bohužel bereme i bod, protože máme rozsáhlou marodku. Tolik zraněných hráčů základní sestavy, kteří svoji kvalitu během podzimu ukazovali, je cítit.“