FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Dobrovice 2:2
13.11.2022

Béčko ukončilo podzim bodem, s Dobrovicí remizovalo 2:2

Liberec – Bod na závěr podzimní fáze. Béčko Slovanu remizovalo s Dobrovicí 2:2 po brankách Radima Černického a Jakuba Hudáka, i přesto přezimuje na první příčce tabulky Divize C s tříbodovým náskokem na druhé Hlinsko.
15.kolo, neděle 13.11.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:2
(2:1)
FK DobroviceFK Dobrovice
FC Slovan Liberec B: Pešl - Daněk, Černický, Purzitidis, Juzvak - Mészáros (73. Kranthove), Polyák, Varfolomejev (60. Kop), Hudák, Šolc (60. Lupoměský) - Málek
FK Dobrovice: Bartoš – Hubač, Sedláček Mar., Pečínka, Bičiště, Kohout, Kučera (62. Zelinka), Kocourek (46. Bora), Klain (74. Horák), Sedláček Mich., Volf (74. Herzán)
Branky: 7. Hudák, 28. Černický – 21. Volf, 70. Bora. Rozhodčí: Beneš – Schmeiser, Papežík. ŽK: 40. Hudák, 50. Varfolomejev, 85. Daněk – 27. Sedláček Mar., 29. Pečínka, 55. Klain, 58. Volf. Diváci: 80.

Rezerva Slovanu se rozloučila s první fází sezony remízou s Dobrovicí. Celek ze středu tabulky se stal prvním týmem, který obral naše mužstvo o body na domácí půdě. Duel se přitom vyvíjel pro modrobílé barvy nadějně.

Už po sedmi minutách hry otevřel skóre Hudák. Na brzy inkasovanou branku dokázali hosté reagovat zásluhou Volfa, remizový stav však dlouho nevydržel. O pár minut později vrátil vedení celku Josefa Petříka Černický.

Slovan, který se v závěru podzimu musel vyrovnat s rozsáhlou marodkou, náskok neudržel. Vyrovnání přišlo v 70. minutě z kopačky Bory a další branka už nepadla. Naše mužstvo tak ztratilo čtvrtý zápas z patnácti.

Tabulku i přes závěrečné dvě remízy ale uzavřelo před zimní pauzou na první příčce, náskok se ovšem výrazně ztenčil. Druhé Hlinsko má ztrátu pouze tří bodů, třetí Benátky nad Jizerou pak čtyř.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Bohužel si myslím, že jsme odehráli nejslabší utkání podzimu. Je to obrovská škoda, protože jsme posledními dvěma utkáními znehodnotili celý úspěšný podzim, který by byl fantastický, kdybychom to v neděli zvládli. Nicméně herně opravdu nejslabší výkon, v kombinaci jsme zaznamenali neuvěřitelné množství ztrát a obrovské chyby jak v ofenzivě, defenzivě, tak přechodové fázi. K tomu se přidaly ještě nějaké individuální chyby, které nás stály góly. Jsme obrovsky zklamaní a doufám, že se připravíme na jaro lépe, protože už jsme dohrávali s omezeným počtem hráčů a někteří nastupovali i zranění, což se projevilo. Hrozně nás to mrzí, i přes průměrný výkon jsme měli čtyři stoprocentní gólové příležitosti, bohužel jsme to neproměnili. A soupeř nás trestal z mála situací, kdy vytěžil maximum a odvezl si bod.“