FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec B - Slovan B 3:2
31.08.2019

Béčko v derby dvakrát vedlo, nakonec ale prohrálo s Jabloncem 2:3

Jablonec/Liberec - První derby v ČFL nedopadlo pro Slovan ideálně. Béčko sice v duelu s Jabloncem dvakrát vedlo, nakonec ale soupeři podlehlo 2:3. Rozhodující moment přišel během úniku Petra, který neskóroval a navíc se po situaci zranil.
4.kolo, sobota 31.8.2019, 10:15
FK Jablonec B FK Jablonec B
3:2
(1:2)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Jablonec B: Richter – Koblížek, Rozkovec (46. Munzar), Velich, Dočekal, Breda (77. Buchlovský), Černák (54. Kinčl), Daníček, Haitl (89. Štěpánek), Helm, Skuhravý
FC Slovan Liberec B: Hnízdil - Bína (30. Kim), Kratochvíl, Dvořák, Baláž - Michal, Vrabec, Petr (50. Černický) - Daněk (72. Králíček), Yu, Gembický
Branky: 26. Velich, 77. Daníček, 82. Helm – 5. Vrabec, 37. Yu. Rozhodčí: Šťastný – Řeháček, Pekař. ŽK: 45. Černák, 50. Daníček, 84. Skuhravý – 75. Baláž, 84. Kratochvíl, 84. Michal, 88. Vrabec.

Slovan vstoupil do derby skvěle. Už po pěti minutách se po pohledné akci prosadil ve formě hrající Milan Vrabec. Slovan se o chvíli později dočkal i druhé trefy, ta ale nebyla pro ofsajd uznána.

Jako kdyby odvolaná branka dala soupeři křídla. Jablonec byl aktivnější a i když Hnízdil odváděl výbornou práci, na rohový kop, který uklidil mezi tři tyče Oliver Velich, nestačil. Ještě před koncem první půle si vzalo naše mužstvo vedení zpět.

Další pěknou akci vyřešil Yu, který si připsal druhou branku v sezoně a do kabin tak odcházel Slovan s vedením 2:1. To se však mělo rychle změnit. Po pauze unikal sám na Richtera Petr, ale neprosadil se a navíc se zranil, takže musel střídat. Soupeř pak duel otočil.

V 77. minutě vyrovnal po standardní situaci Nikolas Daníček a o pouhých pět minut se prosadil i Václav Helm. Slovan podlehl v derby Jablonci 2:3.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Začali jsme aktivně a odměnou byla hezká branka v úvodu utkání. Za pár chvil jsme dali další, ale prý z ofsajdu, takže branka neplatila. Pak nás soupeř přehrával hlavně na naší pravé straně, držel nás Hnízdil, ale po jednom z rohů soupeř nakonec srovnal. Po přeskupení v sestavě jsme se dostali do hry a další pohlednou akcí dali na 2:1 z našeho pohledu. Ve druhém poločase přišel asi zlomový okamžik, kdy šel Petr sám na bránu, ale nedal a ještě se zranil. Pak jsme byli pod tlakem, 2-3 situace které jsme měli, jsme nevyřešili, naopak soupeř dvěma góly otočil duel ze standardních situací.