FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Velvary - Slovan B 1:0
22.08.2020

Béčko v prvním utkání nové sezony prohrálo s Velvary

Velvary/Liberec - Béčko Slovanu podlehlo v úvodním duelu nové sezony ČFL Velvarům 0:1. Souboj rozsekli domácí brankou v 38. minutě, trefil se Jan Havránek. Největší šanci našeho mužstva neproměnil Yu.
1.kolo, sobota 22.8.2020, 17:00
TJ Slovan Velvary TJ Slovan Velvary
1:0
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Slovan Velvary: Měsíček – Tenkl, Kafka (76. Ptáček), Valenta, Vopat (C), Pihrt, Havránek, Rubeš (29. Furmánek) (85. Bao Nguen Luong), Drozda, Chábera, Luong
FC Slovan Liberec B: Hasalík - Bína, Kratochvíl, Dvořák, Kosek - Michal, Nešický, Kazda - Daněk (70. Polyak), Yu, Juzvak
Branka: 38. Havránek. ŽK 45+2. Drozda, 85. Nquen – 35. Michal, 41. Kratochvíl, 57. Kosek, 76. Yuzvak, 83. Dvořák. Rozhodčí: Langmajer – Kubec, Cihlář.

Slovan vstoupil do utkání slibně, v úvodních minutách nového ročníku ČFL si vytvořil územní převahu, dlouho z ní však nedokázal vytěžit nebezpečnou akci. Po sérii rohů na obou polovinách se dostalo naše mužstvo ke slibné střele z pětadvaceti metrů, Měsíček nakonec zasahovat nemusel, míč skončil pouze vedle brány.

Po úseku hry, kdy Hasalík pochytal několik nedotažených akcí soupeře, poprvé v 38. minutě kapituloval. Domácí se prosadili z rohového kopu, libereckého gólmana propálil Jan Havránek. Do konce úvodního poločasu se již žádná závažnější akce nedohrála a skóre tak zůstalo neměnné.

Druhý poločas se odehrál ve stylu křídelních akcí našeho mužstva, které však častokrát nebyly dotaženy. Nepomohly ani centry a volné kopy, jedinou výraznější šanci si vypracoval Jihokorejec Yu.

Uvolnil se po centru z pravé strany, ale Měsíček udržel čisté konto skvělým zásahem. Neúspěšně dopadly i následující závary Slovanu, branky se v prvním utkání nové sezony naši hráči nedočkali. Na úspěšný pětigólový druhý poločas z generálky s Hradcem Králové tudíž navázat nedokázali.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Vyrovnaný první poločas. Udělali jsme zbytečný roh, ze kterého jsme dostali branku, na šance jsme ale byli o něco aktivnější. Druhou půli jsme hráli na jednu bránu, měli jsme hodně křídelních akcí, centrů, nicméně bez vážnější šance. Jedinou měl Yu, který se po centru zprava hezky uvolnil, ale brankář reflexivně vyrazil. Další dva závary soupeř ubránil. Zápas na remízu."