FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 1:1
29.01.2023

Bitva U Nisy skončila nerozhodně, Slovan remizoval s Pardubicemi 1:1

Liberec - Fotbalisté Slovanu otevřeli jarní část ligy domácím zápasem proti Pardubicím. V první půli poslal Liberec Victor Olatunji, který se trefil hned v prvním startu za Slovan. Ovšem ve druhém poločasu si po rohu smolně srazil míč do branky Plechatý a oba celky se nakonec rozešly nerozhodně 1:1
17.kolo, neděle 29.1.2023, 15:00
1:1
(1:0)
FK PardubiceFK Pardubice

Vliegen - Gebre Selassie (C), Prebsl, Plechatý - Fukala, Červ, Višinský (74. Rabušic), Valenta (74. Doumbia), Preisler (88. Mészáros) - Olatunji (62. Rondić), Ghali (62. Frýdek)

Náhradníci: Bačkovský - Mikula, Pourzitidis, Varfolomejev, Polyák, Doumbia, Mészáros, Frýdek, Kozák, Rabušic, Rondić

FK Pardubice:

Nita - Icha (5. Kostka), Vlček, Hranáč, Helešic - Hlavatý (87. Šimek), Vacek, Janošek - Pikul (46. Lima), Černý (C) (Krobot), Tischler

Náhradníci: Markovič - Šimek, Koukola, Darmovzal, Krobot, Huf, Rosa, Kostka, Lima

Branky: 40. Olatunji - 48. Plechatý (vlastní)

Žluté karty: 22. Vliegen, 33. Ghali - 90+1. Šimek

Rozhodčí: P. Orel - L. Ratajová, T. Mokrusch; VAR: O. Berka, AVAR: M. Vlček
Diváci: 1508

V chladném počasí, které bylo doprovázené poměrně hustým sněžením, se do první šance propracoval Slovan. Višinský si ve vápně dokonce zpracoval, ale než stihl vystřelit, zablokoval ho jeden z bránících hráčů. Balón se ještě odrazil k Olatunjimu, ale nigerijský útočník ze slibné pozice mířil vysoko nad bránu soupeře. Pardubice se soustředily spíše na defenzivní úkoly a liberečtí fotbalisté byli natlačeni na svého soupeře. Aktivitou hýřil především Višinský, ale sérii rohů se nepovedlo jemu, ani jeho spoluhráčům v modrém dresu využít.

K nebezpečné šanci se propracovaly i Pardubice, a to po jednom z centrů. Balón se dokonce po souboji mezi Vliegenem a Vlčkem snesl až na břevno. Následovala chvíle napětí, protože pardubický obránce zůstal ležet na zemi a musel být rychle ošetřován. Po chvíli se ukázalo, že je v pořádku a hra mohla pokračovat. Hlavní sudí následně ukázal, že se situace zkoumala na videu. Předcházel ji ofsajd, takže se penalta nepískala, ale Vliegen viděl žlutou kartu. Ve 31. minutě se dral k zakončení Černý, ale ve skrumáži ve vápně mu zabránil v zakončení Višinský, následoval pouze rohový kop, jenž zůstal nevyužit.

Pět minut před koncem prvního poločasu se po rohovém kopu otevřel prostor na zadní tyči pro Červa. Liberecký záložník stříleným centrem našel novou posilu Victora Olatunjiho, který měl před sebou prázdnou bránu a rozvlnil síť. V nastavení vyslal ještě nebezpečnou střelu Višinský, ovšem bránu netrefil. Stejně začal i ve druhém poločasu Červ, jeho projektil ale směřoval doprostřed brány a Nita ho nadvakrát zvládl pokrýt. Na druhé straně zahrál rohový kop Janošek, jeho centr skončil u Dominika Plechatého, který si smolně srazil míč do vlastní sítě, 1:1.

Pardubice znovu zahrozily v 65. minutě, po krásné přihrávce se povedlo uvolnit ve vápně Hlavatému. Záložník hostí ještě hledal některého ze svých spoluhráčů, ale Prebsl dobrým obranným zákrokem nepustil soupeře do šance. Slovan trpělivě hledal skulinku v obraně Pardubic. Jednu z akcí zakončoval ostrou střelou Plechatý, ovšem prostor mezi třemi tyčemi nenašel. Na druhé straně se natahoval marně k zakončení Tischler, chybělo mu pouze pár centimetrů, aby uklidil míč ve skluzu do sítě.

V 85. minutě vyslal jedovatou střelu Janošek, jeho pokus naštěstí skončil mimo. Slovan se snažil v samotném závěru ještě vstřelit vítěznou branku, ale marně. Oba celky se rozešly remízovým výsledkem 1:1.

Radoslav Kováč (FK Pardubice): Zhodnotil bych to jako zápas dvou poločasů. V prvním poločasu komplikace, zranil se nám Icha. Dostali jsme se trochu pod tlak, domácí měli hodně standardních situací a rohů, z jednoho jsme pak inkasovali před přestávkou. V první půli jsme si zvykali na tempo, neměli jsme v přípravě tak kvalitního soupeře. O poločase jsme na hráče apelovali, že hrozně málo tlačíme, že jsme trochu bojácní. Druhý poločas jsme se hodně zlepšili a plnili věci, které jsme chtěli. Byli jsme v druhém poločasu lepším týmem, měli jsme možná i více příležitostí. Bod je zasloužený a my ho bereme.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Chtěli jsme do jara vstoupit vítězně, to se nám nepodařilo. Jsem zklamaný z výsledku a trošku i z toho výkonu. Myslím, že jsme do toho vstoupili dobře, dvacet minut to bylo na jednu branku. Pak se Pardubice zlepšily, byly více na míči, my jsme hodně kazili. Pomohl nám gól z rohového kopu a zbytek poločasu byl v naší režii. Bohužel druhý poločas jsme začali asi nejhůře, jak jsme mohli, dali jsme si vlastní branku. Od té chvíle to bylo otevřené utkání až do konce. Myslím si, že poté už to byl spíše boj. Nakonec ta remíza se dá říct, že byla asi zasloužená.