FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 4:0
12.03.2023

Černá série pokračuje. Slovan prohrál v Mladé Boleslavi vysoko 0:4

Mladá Boleslav/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla hráli s tabulkovým sousedem z Mladé Boleslavi. Pro čtyři žluté karty nemohli nastoupit Lukáš Červ s Christianem Frýdkem. Ze stejného důvodu chyběl na lavičce také hlavní trenér. Slovanu nevyšel úvod utkání, když po 19. minutách prohrával už o tři branky. Nakonec prohrál 0:4.
23.kolo, neděle 12.3.2023, 15:00, Lokotrans Arena Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
4:0
(3:0)
FK Mladá Boleslav: Šeda - Kubista, Karafiát, Suchý - Ekpai (69. Tomič), Matějovský (C) (83. Donát), Dancák, Fulnek - Ladra, Jawo (74. Škoda), Kušej (83. Skalák)

Náhradníci: Mikulec - Donát, Žitný, Tomič, Suchomel, Skalák, Škoda

FC Slovan Liberec: Vliegen - Plechatý (C), Prebsl (45. Varfolomejev), Pourzitidis - Ndefe, Doumbia (68. Mészáros), Valenta (80. Polyák), Preisler - Ghali (46. Kozák), Rondić (46. Olatunji), Tupta

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Polyák, Varfolomejev, Mészáros, Kozák, Olatunji, Rabušic

Branky: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek

Žluté karty: 53. Kubista - 63. Ndefe

Rozhodčí: Machálek - Caletka, Pečenka; VAR: Berka, AVAR: Nehasil

Diváci: 1269

Bohužel úvod zápasu Slovanu vůbec nevyšel. Ve druhé minutě ještě ukopl dobře se vracející Ghali míč těsně před Matějovským. Jenže z následného rohu se po dvou prohraných soubojích akrobaticky prosadil Lamin Jawo a poslal Boleslav do vedení. O tři minuty později fauloval za vápnem Doumbia, Tomáš Ladra se postavil k míči a střelou přes zeď přímo pod břevno zvýšil velmi rychle na 2:0 z pohledu domácích.

Slovan se oklepal a po rychlém útoku se snažil ve vápně dostat do zakončení Ghali. Přes obránce se ale nedostal. Aktivní Nigerijec zapsal první střelu na bránu ve 13. minutě. Z voleje se opřel na malém vápně do padajícího balonu, ale brankář Šeda předvedl skvělý reflex a tvrdou střelu pod břevno dokázal vyrazit. V útočném duchu se pokračovalo. Po přesné kombinaci zakončoval Fulnek. Vliegen jeho střelu po zemi chytil. Další roh domácích málem znamenal třetí branku. Suchý jen těsně nedosáhl na přihrávku Kubisty před odkrytou bránu.

Co se nepovedlo Suchému, zvládl Lamin Jawo o minutu později. Gambijský útočník si našel přesný centr z kopačky Matějovského a střelou z první podruhé v utkání překonal Vliegena. Belgický brankář byl v permanenci. Ve 22. minutě vytáhl konečky prstů Kušejovu střelu na zadní tyč těsně vedle brány. Poté se hra přeci jen trochu uklidnila a vyrovnala. Na další šanci se čekalo až do 38. minuty, kdy hlavičkoval z hranice malého vápna Imad Rondić mimo.

Aby problémů se zadními řadami nebylo málo, v závěru první půle odstoupil pro zranění Filip Prebsl. V nastavení té samé části hry přihrál Tupta proti noze Preislerovi. Jeho pokus na bližší tyč zastavil brankář Šeda. Do šaten se tak šlo za stavu 3:0 pro Mladou Boleslav.

Ve druhém poločase vyběhli na hřiště také Matyáš Kozák s Victorem Olatunjim, kteří nahradili Ghaliho s Rondićem. K první střele se však dostal jiný střídající hráč, a to Ivan Varfolomejev. Ten svůj pokus poslal až na balkon panelového domu za Lokotrans Arenou. Začátek druhé půle rozhodně neměl takové tempo jako úvod zápasu. Po necelé hodině hry se dostal ke střele v malém vápně opět Jawo. Varfolomejev se ale hokejově položil do střely a ve spolupráci s Vliegenem situaci vyřešil.

V 64. minutě vystřelil ze střední vzdálenosti Fulnek. Vliegen byl na zemi včas a střelu, která se stáčela od něj, dokázal vyrazit. O dvě minuty později už to Jakubu Fulnekovi vyšlo, když si zpracoval míč na hranici velkého vápna a technickým obstřelem na zadní tyč překonal brankáře Slovanu. Domácí kontrolovali hru a v podstatě nepouštěli naše hráče ke svému brankáři. Výjimkou byla střela Mészárose, se kterou si Jan Šeda poradil a skry míč v rukavicích.

V závěru zápasu se přeci jen rozvlnila síť za mladoboleslavským brankářem, když jej překonal Olatunji. Gólovou radost ale překazil VAR, který odhalil ofsajd nigerijského útočníka a branku anuloval. V nastaveném čase mohl skórovat Matyáš Kozák, jenže ve vyložené příležitosti mu míč skočil přes nohu a rychlý útočník tak ani nevystřelil. Slovan tak prohrál v Mladé Boleslavi vysoko 0:4.

Ivan Kopecký (asistent trenéra FC Slovan Liberec): Pokud nevyjde začátek utkání, musíte hráče povzbudit a něčím se chytit. Měli jsme dvacetiminutovku jak z nejhoršího snu. Všude jsme byli pozdě a soupeř byl důraznější, díky čemuž nám vstřelil tři góly. Kluci se nevzdali a snažili se. Měli jsme dvě nebo tři příležitosti. Bohužel v prvním poločase vše pochytal Šeda a ve druhém jsme situace nedotáhli do konce. V poslední minutě bylo vše podtrženo, kdy jsme nedali gól ani do prázdné brány.

Pavel Hoftych (FK Mladá Boleslav): Minulý týden jsme byli na Slovácku zklamaní, kdy od nás hlavně druhý poločas neměl grády. Tentokrát jsme měli výborný vstup do utkání. Už v kabině jsme cítili, že hráči chtějí vítězství udělat. Vlétli jsme do toho standardkami, hlavně Lamin Jawo byl skvělý. Utloukli jsme Liberec ze vzduchu. Jsme šťastní a rádi, že jsme vyhráli.