FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Varnsdorf - FCSL 2:3pen
23.09.2015

Drama na úvod MOL Cupu! Slovan ve Varnsdorfu vydřel postup v penaltách

Varnsdorf - Stejně, jak skončil poslední duel Slovanu v domácím poháru v minulém ročníku, začali naši hráči také v novém ročníku. Omlazená sestava sice ve Varnsdorfu dvakrát vedla, nakonec však duel dospěl až do penalt. V těch byl i díky skvělému Václavu Hladkému náš tým úspěšnější a zvítězil.
Šestnáctifinále, středa 23.9.2015, 16:30
FK Varnsdorf FK Varnsdorf
2:3pen
(0:0)
FK Varnsdorf: Samoel – Geissler, Kvída, Juroška (77. Ondráček), Tvaroha (K), Zbrožek – Filip, Durdević, Skwarczek – Jurča (69. Daníček), Schubert (83. Halbich).
FC Slovan Liberec: Hladký – Bong, Švejdík (K), Pokorný, Kerbr - Sackey (46. Bartl), Sýkora - Efremov (83. Hovorka), Cal (61. Shala), Knejzlík – Rabušic.
Branky: 76. Daníček, 90. Halbich - 47. Bartl, 79. Rabušic (pen.). Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Kříž. ŽK: 42. Tvaroha, 72. Zbrožek, 83. Geissler. Penalty: Tvaroha (N), Durdevič, Kvída, Halbich (N), Daníček (N) - Bartl, Švejdík, Sýkora (N), Shala, Rabušic (N).
Diváci: 1525

O vůbec první ohrožení branky se v utkání postarali domácí, konkrétně Durdevič, jeho rána zpoza velkého vápna však mířila pouze do prostoru, který brankář Hladký spolehlivě vykryl. Ještě hůř mohlo být o dvě minuty později, kdy Pokorný chyboval v rozehrávce a Jurča mohl postupovat sám na branku, míč si však možná trochu zbytečně zasekl a následná střela mířila mimo.

Náš tým si na šanci musel počkat až do patnácté minuty. Po přímočaré akci vyslal Rabušic zprava dobrý přízemní centr skrz šestnáctku, Knejzlík ještě míč pouštěl dál, ale Kerbr se již k balonu nepropracoval a Samoel tak nemusel zasahovat. Po úvodním nástupu domácích si však Slovan postupně vytvořil územní převahu a byli to právě svěřenci Jindřicha Trpišovského, kdo byl mnohem častěji u míče.

To ale rozhodně neznamenalo, že by Varnsdorf nebyl nebezpečný. Po půlhodině hry se kolem Bonga prosmýkl Kvída, jeho střela však směřovala vedle. Na druhé straně zase poslal Sýkora dobrý balon do pokutového území, ani jeden z jeho spoluhráčů však nakonec na míč nedosáhl.

Velkou šanci otevřít skóre měl Slovan ve 36. minutě. Knejzlík našel ve vápně Dmitrije Efremova, ten však z penaltového puntíku minul branku. Vést mohli o něco později i domácí, když Juroška připravil na půli hřiště Kerbra o míč, seběhl si až k šestnáctce a vypálil, mířil však pouze do míst, kde stál Václav Hladký. Poté, co se na druhé straně neprosadil ani Knejzlík, se nakonec odcházelo do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Hned po startu druhého dějství přišla obrovská příležitost Varnsdorfu. Jurča připravil Bonga o balon a nadvakrát se pokoušel propálit Hladkého, ten však odolal. A na druhé straně přišel trest. Rabušic ve vápně posunul balon na malé vápno střídajícímu Danielu Bartlovi, který s tečí jednoho z bránících hráčů dopravil míč za čáru.

Slovan byl při chuti a brzy následovalo sólo Efremova, který se parádně zbavil protihráče a mířil do vápna, v něm však jako by znejistěl, co dál, a celou akci přibrzdil. Následný centr do vápna skončil jen u Samoela. Jen o několik okamžiků později se k odraženému balonu na hranici vápna dostal Rabušic, ale jeho dělovka levou nohou mířila mimo.

Domácí ale mohlo po necelé hodině hry vyrovnat. Geissler se šikovně prokličkoval až do šestnáctky, kde vyslal na branku Václava Hladkého přízemní střelu. S tou si však mladý gólman poradil a případným dorážkám odkopem zabránil Pokorný. Na opačné straně hřiště se otevíral prostor pro Sýkoru, ten si ale v rozhodující chvíli balon moc ukopl a brankář Samoel si pro něj bez potíží došel.

V 68. minutě muselo všem fanouškům Slovanu pořádně zatrnout. Po chybě v rozehrávce postupovali Schubert s Jurčou na samotného Lukáše Pokorného, Schubert poslal balon svému spoluhráči do vápna a Jurča obešel dokonce i brankáře Hladkého, pak ale tváří v tvář prázdné bráně nepochopitelně selhal a přestřelil.

Nakonec však vyrovnání přeci přišlo a rovněž o tuto branku se postaral střídající hráč. Střelu zpoza vápna totiž sice ještě Hladký vyrazil, Nikolas Daníček však balon ve skluzu doklepl do branky a bylo zaděláno na drama. Vyrovnaný stav ale vydržel jen dvě minuty. Pak byl Michael Rabušic nedovoleně zastaven ve vápně a sám faulovaný hráč se z penalty panenkovským obloučkem nemýlil.

Skóre se mohlo velmi rychle znovu měnit. Schubert se totiž zjevil zcela sám před Hladkým, náš gólman však parádním zákrokem míč vyrazil. Klid mohl našemu týmu pět minut před koncem dodat Shala, ale v samostatném úniku střílel pouze do brankáře. Třetí gól měl na kopačce i Bartl, jeho pokus však Samoel vyrazil na břevno.

Přišel tak zákonitý trest. Během obléhání branky Václava Hladkého se míč odrazil k Davidu Halbichovi a ten nekompromisní ranou z velkého vápna vyrovnal. Zápas tak dospěl až do pokutových kopů.

Bartl v první sérii proměnil, zato Varnsdorfští hned na úvod vinou Tvarohy zaváhali. Ondřej Švejdík si počínal nekompromisně, stejně jako Durdevič. Ve třetí sérii si ale Sýkora vylámal zuby na Samoelovi, zatímco Kvída skóroval, a stav byl opět vyrovnán. Herolind Shala střílel bezchybně, ale Halbich přestřelil, Michael Rabušic tak měl na kopačce postup. Přízemní pokus doprostřed brány však brankář Samoel vystihl. Václav Hladký však vychytal Daníčka a Slovan se tak přeci jen mohl radovat.