FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 1:2
21.08.2021

Fotbalistky Slovanu vezou tři body z Dukly

Po úvodní domácí prohře proti Plzni si hráčky našeho ženského týmu spravily chuť na Julisce, kde zvítězily nad Duklou Praha 2:1, když si už v prvním poločase vypracovaly dvoubrankový náskok a domácí tým korigoval výsledek až v nastaveném čase.
2.kolo, sobota 21.8.2021, 10:30, Juliska
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
1:2
(0:2)
Branky: 90.+1 Pergnerová – 29. Brázdová, 33. Dinh Thanhová

VIDEOZÁZNAM Z UTKÁNÍ

Trenér Slovanu Jiří Šisler: "I do druhého utkání jsme měli výborný vstup, když jsme již v 1.minutě měli velkou příležitost, bohužel Verča Černá při zakončení podklouzla a branku minula. V dalším průběhu poločasu to bylo klasické utkání proti Dukle, kdy to byl boj o střed pole. Z ojedinělé šance mohla otevřít skóre Dukla, naštěstí trefila domácí hráčka vnější tyč. Ve 29.minutě jsme si pomohli standartní situací, kdy se trefila Šárka Brázdová od rohového praporku. O minutu později mohla Dukla vyrovnat, ale naší chybu v rozehrávce naštěstí nepotrestala. Za další minutu jsme gólem zakončili rychlý brejk Terezy Černé, která přesně našla Kim Thanhovou. Těsně před poločasovým hvizdem běžela Kim Thanhová z poloviny hřiště sama na brankářku, ovšem zastavil ji chybně odmávaný ofsajd. Ve druhém poločase bylo k vidění obrovské množství nepřesností na obou stranách s minimem šancí. Měli jsme dost možností k rychlým brejkům, bohužel špatná řešení v předfinální či finální fázi nás stála větší klid v utkání. Obzvlášť když v 91.minutě hráčky Dukly snížily na 1:2, kdy centr ze strany k údivu všech zapadl do branky. Zbývající minuty jsme již zvládli dohrát a připsali jsme si do tabulky velmi důležité body před zápasy proti pražským S."