FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:0
29.04.2011

Gambrinus liga, 26. kolo: FC Slovan Liberec vs. Bohemians 1905 1:0 (0:0)

Klub
Liberec - Slovan v rámci 26. kola Gambrinus ligy prokázal proti Bohemians svou momentální herní pohodu a zvítězil 1:0. Jen výborný výkon hostujícího gólmana zabránil vyššímu brankovému rozdílu. Hlavním tématem utkání byl stý ligový gól Jana Nezmara, kterým se Nezmar prostřílel do Klubu ligových kanonýrů a Slovan díky své trefě do černého posunul na šesté místo tabulky.
26.kolo, pátek 29.4.2011, STADION U NISY, LIBEREC
1:0
(0:0)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman - Dočkal (89. Papoušek), Vácha, Gecov, Breznaník - Nezmar (77. Hadaščok), Štajner (90. Zieris).
Bohemians Praha 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, Cseh - Moravec, Kraus (60. Ibragimov), Štohanzl, Bartek (46. Držík) - Škoda, Nešpor (77. Sedláček).
Branky: 59. Nezmar. ŽK: 62. Držík (BOH). Rozhodčí: Damková - Slavík, Lakomý - Ardeleánu.
Diváci: 4905

Trenéři ponechali stejnou základní sestavu jako ve vydařeném zápase s Teplicemi. Který kouč by také po takovém představení základní jedenáctku měnil. V úvahu připadal pouze návrat Keliče do stoperské dvojice. Chorvatský mladíček však stále laboruje se svým zraněným kotníkem.

Hned od úvodních minut utkání Slovan svého soupeře zatlačil a již ve třetí minutě jsme mohli jít do vedení. Načechraný Breznaníkův centr našel Nezmara a ten prudkou hlavičkou z malého vápna nechal poprvé vyniknout Sňozíka. Chvíli poté zkusil štěstí sám Breznaník, svou střelu z 25 metrů však mezi tři tyče nenasměroval.

Slovan byl i nadále při chuti. Ve 12. minutě se po odvráceném rohovém kopu opřel za velkým vápnem do míče Fleišman a Sňozík měl štěstí, že jeho prudká rána šla doprostřed branky. O pár minut později to zkoušel Fleišman znovu, tentokrát mířil nad branku. Další obrovská šance přišla ve 28. minutě, kdy v pohodě hrající Štajner nabídl stý ligový gól Nezmarovi. Náš útočník se však zatím pouze zastřeloval a nůžkami trefil tyč hostující branky.

Slovan v té chvíli hosty přehrával ve všech činnostech. Do dalších dvou příležitostí se hnal z levé strany Breznaník, obě své střely však poslal jako přes kopírku těsně vedle vzdálenější tyče. Ve 41. minutě se znovu prosazoval Nezmar, tentokrát v hlavičkovém souboji překonal dva hostující obránce, Sňozík však stál opět na správném místě. Převahu Slovanu v prvním poločase dokumentovaly i statistiky zápasu, ve kterých je zaznamenána první střela Bohemians až ve 44. minutě. Náš gólman se do té doby v brance musel zabavit pouze naší hrou. I přes naší převahu ale o poločasové přestávce svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav.

Ve druhé půli se scénář hry nezměnil. Slovan Pražany nadále tlačil a nepouštěl soupeře k míči. Dvakrát se zastřeloval Dočkal, aby v 59. minutě jeho ránu tečoval do branky Nezmar - 1:0. Naše útočná ikona tak tímto gólem vstoupila do Klubu ligových kanonýrů.

O pět minut později poslal Štajner do vápna další přízemní centr, který prošel až na Nezmara, ten svou dělovku posílal neomylně do branky. Míči však stál v cestě Breznaník, který tak Nezmara nechtěně připravil o další gól.

Slovan v poslední dvacetiminutovce zápasu zvolnil tempo a kontroloval hru až do závěrečného hvizdu sudí Damkové. Po sté ligové brance Nezmara jsme tak zvítězili počtvrté v řadě a právě na úkor Bohemky jsme se posunuli na šesté místo tabulky Gambrinus ligy.