FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 2:0
23.05.2009

Gambrinus liga, 29. kolo: FC Slovan Liberec vs. SK Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)

Michal Vít
Důležitý souboj s Českými Budějovicemi jsme zvládli! Tentokrát Slovan nenechal své fanoušky nervovat a rozhodl hned v úvodu utkání dvěma brankami. Po zaváhání Boleslavi tak máme jistotu minimálně třetí příčky a tedy účasti v Evropské lize. V závěrečném kole ještě budeme usilovat o předkolo Ligy mistrů, do kterého vede cesta přes vítězství na Slavii společně se zaváháním Sparty v Boleslavi.
29.kolo, sobota 23.5.2009
2:0
(2:0)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Košťál, Holeňák, Vulin - Dočkal, Papoušek (19. Dort), Gecov, Liška - Kerič (90. Smetana), Blažek (78. Nezmar).
SK Dynamo Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Homoláč, Žižka, Leština - Hudson, Benát, Hílek (86. Jasanský), Mezlík - Sedláček, Svátek (68. Timm).
Branky: 11. vlastní Riegel, 17. Kerič. ŽK: Leština. Rozhodčí: Franěk - Marek, Chytil.
Diváci: 4840

Do posledního domácího utkání probíhající sezóny se po zranění vrátil defenzivní záložník Gecov. Holeňák se tak mohl vrátit do tradiční stoperské dvojice s Košťálem. Na stranách je potom doplnili Gebre s Vulinem. Radek Dejmek chyběl kvůli karetnímu trestu, kapitán Janů do utkání nezasáhl kvůli zranění. V útoku se od začátku po delší době představila dvojice Kerič - Blažek.

Slovan do utkání nevstoupil aktivně, jak se před zápasem předpokládalo. Přesto hned v 11. minutě ze své první akce vstřelil branku. Holeňák obloučkem za hostující obranu uvolnil do vápna Keriče, ten těsně před Kučerou míč loboval směrem k brance, kde si dezorientovaný Riegel vstřelil hlavou ukázkový vlastní gól - 1:0. Hned o šest minut později přišla další gólová příležitost a "opět" ukázkově zakončená. Tentokrát si na velkém vápně vyměnili míč Kerič s Blažkem a prvně jmenovaný nás poslal podél bezmocného Kučery do dvoubrankového vedení - 2:0. Ihned poté musel vynuceně vystřídat Papoušek, kterého nahradil Dort.

Hosté poprvé zahrozili ve 22. minutě, kdy si na Benátův centr nejvýše vyskočil Svátek, ale jeho hlavička mířila pouze doprostřed branky, kde stál připravený Zlámal. O tři minuty později si na našem gólmanovi vylámal zuby i sám Benát, kterému Zlámal pohotově vytáhl tvrdou střelu k tyči.

Další šance přišla až ve 42. minutě. Hostující Mezlík napřáhl na velkém vápně a trefil břevno naší svatyně, od kterého se míč odrazil k Svátkovi, který hlavou trefil znovu břevno, tentokrát však z vrchní strany. Ke konci poločasu ještě stihl zahrozit hlavičkující Blažek, ale soupeřovu branku netrefil. Po prvním poločase jsme tak odcházeli ze hřiště s klidným vedením 2:0.

Hned po příchodu ze šaten unikl po levém křídle Blažek a předložil krásný míč do vápna nabíhajícímu Dortovi, který však v pádu zakončil pouze do hostujícího gólmana. V 63. minutě znovu dostal míč na levou stranu Blažek, tentokrát volil zpětnou přihrávku napříč vápnem na Gebreho, jehož střelu zblokovali hosté přímo ke Keričovi, který však prováhal ideální moment ke střele. Přesto se ještě Kerič k zakončení dostal, ale mezi tři tyče nezamířil. Hned o minutu později se znovu vžil do role nahrávače Blažek, tentokrát našel svým centrem ve vápně Keriče, jehož hlavička neměla potřebnou razanci, a tak Kučera ještě dokázal míč u levé tyče zachytit.

V 89. minutě uvolnil Nezmar Keriče, ten se ve vápně zasekávačkou zbavil obránce, který ho však fauloval a sudí Franěk nařídil pokutový kop. Toho se ujal sám Kerič, který bojuje o korunu krále střelců. Jeho střelu k levé tyči mu však Kučera vystihl a náš útočník tak svůj gólový účet této sezóny nerozšířil. Když se o dvě minuty později neprosadil ani Dočkal, zvítězil tak Slovan v důležitém duelu dvěma vstřelenými brankami hned z úvodu utkání.

Ihned po konečném hvizdu najela na hřiště příslušná technika, která začala rozebírat trávník. Toho využili fanoušci, kteří si s sebou domů odnesli další kus slovaňácké historie. V nadcházející sezóně se U Nisy bude hrát na zbrusu novém pažitu.