FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 3:3
02.11.2015

Hokejová přestřelka neměla vítěze. Juniorka s Plzní jen remizovala

Liberec - Atraktivní podívanou mohli diváci vidět v rámci 15. kola Juniorské ligy, kdy se na Městském stadionu představila plzeňská Viktoria. Slovan nastoupil hned s několika posilami z áčka a na hře to bylo znát. Jenže Západočeši se nenechali zastrašit a v utkání celkem třikrát vedli. Nakonec si oba týmy body rozdělily za remízu 3:3.
15.kolo, pondělí 2.11.2015, 13:00, Městský stadion
3:3
(1:2)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Hroššo - Mudra, Šustr, Sackey (62. Chlumecký), Knejzlík - Bláha "C" (34. Cal), Soungole (78. Barac) - Kerbr, Sýkora, Krejčí (55. Tabeira) - Machuča (55. Kaiser).
FC Viktoria Plzeň: Šampalík – Kule (78. Ruml), Doležal, Piroch, Provod, Boček, Kyndl (87. Pavlík), Brožík, Čihák "C", Glazer, Vůch.
Branky: 40. Kerbr (pen.), 69. Knejzlík, 80. Brožík (vla.) – 4. Kyndl, 17. Vůch (pen.), 49. Brožík. ŽK: 76. Knejzlík - 70. Kyndl. Rozhodčí: Zadinová – Blažej, Vlček.
Diváci: 80

Liberecká juniorka posílená o několik opor z Á-týmu začala hned od začátku aktivně a diktovala tempo utkání. Jenže hned ve čtvrtém minutě si nepohlídal vůbec první útočnou snahu soupeře. Centr z pravé strany přistál až na hlavě Matěje Kyndla, který z bezprostřední blízkosti otevřel skóre utkání.

Slovan se nenechal inkasovanou brankou zaskočit a dál se snažil soupeře přehrávat, což se mu dařilo. Viktoráni se jen sporadicky podívali na útočnou polovinu, kde ale z pravidla rychle o balon přišli. Svěřenci trenéra Čapka se i přes svoji dominanci nedostali k žádné velké šanci a tak opět udeřili Západočeši. Po Šustrově faulu kopal v sedmnácté minutě Egon Vůch pokutový kop, který s ledovým klidem proměnil a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Náš tým si na první vážnější šanci musel počkat až do třicáté osmé minuty. Centr z pravé strany doputoval až na zadní tyč, kde číhal Knejzlík. Ten jej šikovně vrátil zpět do nebezpečného prostoru před brankou, kde se nejrychleji zorientoval Soungole, který ale z malého vápna jen trestuhodně branku přestřelil.

Modrobílé barvy se ale přeci jen v samotném závěru prvního dějství branky dočkaly. Hostující Boček totiž fauloval ve vápně Machuču a penalta se tak kopala i na druhé straně. Balon si na penaltový puntík postavil ve čtyřicáté minutě Milan Kerbr, který uklidil balon přesně k tyči a po zásluze snížil na rozdíl jediné branky.

Liberečtí mladíci do druhého poločasu vlétli s velkým elánem a hnali se za vyrovnáním, jenže gól dal paradoxně znovu soupeř. Ve čtyřicáté deváté minutě neuhlídala naše obrana Denise Brožíka a ten svoji přesnou hlavičku přetavil ve třetí plzeňský zásah. Slovan se poté nemohl dlouho prosadit a dostat se do nějaké gólové šance. Ta přišla až v šedesáté deváté minutě, kdy Sýkora zahrál parádní rohový kop. Ten doputoval přesně do míst, kam si naběhl Karel Knejzlík, který jej v poklidu uklidil do sítě.

Hosté si ale mohli třináct minut před koncem vzít dvoubrankové vedení zpět. Knejzlík totiž fauloval ve vápně jednoho z protihráčů a rozhodčí Zadinová nařídila další "desítku". Tu si na starosti vzal znovu Vůch, který ale tentokrát selhal. Hroššo vystihl směr střely a nedůraznou ránu vyrazil mimo tři tyče.

Plzeň si neproměněnou penaltou, která by ji zřejmě už definitivně zajistila vítězství "urazila fotbalové bohy" a ti trestali. Náš tým byl za svoji aktivitu odměněn deset minut před koncem. Tabeira při svém centru od brankové čáry trefil hostující Brožíka, od kterého se balon odrazil do vlastní sítě a bylo srovnáno. V samotném závěru mohl vítězství na stranu Slovanu strhnout Sýkora. Tomu ale dvě minuty před koncem k úspěšnému zakončení scházely centimetry.