FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Hlinsko 5:0
02.10.2022

Jasná výhra! Béčko dominovalo v souboji o první místo, Hlinsko přejelo 5:0

Liberec – Důležité tři body. B-tým odčinil poslední porážku a v souboji o první příčku tabulky si poradil s Hlinskem jednoznačně 5:0. Dvě branky vstřelil Vojtěch Hadaščok, prosadili se také Jan Matoušek, Jakub Hudák a Justen Kranthove.
9.kolo, neděle 2.10.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
5:0
(3:0)
FC HlinskoFC Hlinsko
FC Slovan Liberec B: Stejskal – Winkler, Černický, Prebsl, Daněk (79. Kranthove) – Horňáček – Kytka (62. Šolc), Hudák (62. Lupoměský), Málek (71. Jaja), Matoušek – Hadaščok (71. Valenta)
FC Hlinsko: Doležal – Nevole (86. Hlouš), Volf, Portyš (72. Severa), Klika (58. Zub), Zelenka, Křižák, Pilný, Králíček (58. Nemšovský), Šejvl, Kapanga (72. Holec)
Branky: 17. Hadaščok, 28. Hudák, 34. Hadaščok, 56. Matoušek, 92. Kranthove (pen). Rozhodčí: Nymsa – Fišer, Rychtár. ŽK: 24. Nevole, 30. Portyš (oba HLN). Diváci: 80.

Nejlepší možná odpověď na porážku s Dvorem Králové (1:2) v minulém kole. Béčko si na Městském stadionu jednoznačně poradilo v důležitém souboji o první příčku tabulky s Hlinskem. Gólový účet otevřel v 17. minutě Vojtěch Hadaščok, po 35 minutách hry už naše mužstvo po další trefě Hadaščoka a brance Hudáka 3:0.

Vedení už výběr trenéra Josefa Petříka po přestávce nepustil, navíc ho ještě dokázal navýšit. Čtvrtou trefu přidal Matoušek, v nastavení se prosadil z pokutového kopu také střídající Kranthove. Dominantní výkon podtržený pěti vstřelenými brankami znamená upevnění pozice na čele tabulky.

Slovan má aktuálně náskok pěti bodů na Benátky nad Jizerou, které vystřídaly na druhé pozici právě Hlinsko. Program divize C teď zavede naše mužstvo do Ústí nad Orlicí, kde se představí 8. října od 16:00.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Byť si myslíme, že k nám zatím přijel asi nejlepší soupeř, podali jsme velmi kvalitní výkon. Hodně nám pomohly posily z A-mužstva Stejskal, Matoušek i Prebsl skvělým výkonem, ale přidali se také ostatní kluci. Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. Za stavu 0:0 byla situace, kdy měl soupeř jednu gólovou příležitost, další velkou měl poté za stavu 3:0. Obě jsme přežili, jinak jsme byli celé utkání dominantní na míči a vytvářeli jsme si brankové šance. Až na prvních nervóznějších 10-15 minut jsme hru kontrolovali, ale tak to vždycky do prvního druhého gólu bývá.“