FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 1:1
01.05.2014

Junioři si po vyrovnané partii odvážejí z Hradce remízu 1:1

Hradec Králové/Liberec - Po pondělní domácí výhře nad Spartou vyrazila juniorka bojovat o další body do Hradce Králové. Tam sice nejprve prohrávala, dokázala však díky brance Ambrože vyrovnat a odváží si tedy jeden bod za remízu 1:1.
35.kolo, čtvrtek 1.5.2014, 17:00, SA Slavia, V. Nejedlého
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
1:1
(0:0)
FC Hradec Králové: Zavřel – Zezula, Soukup, Kopřiva, Vobejda, Krčál, Hlavsa, Hofman (75. Zbudil), Drozd, Bláha, Vágner.
FC Slovan Liberec: Zoul – Egert, Soungole, Vojtěšek, Drobílek (62.Kaiser), Dydowicz, Kastelovič, Bělíček (46. Beníšek), Ambrož (71. Lafranchi), Bouška, Frimmel (82. Ondráček).
Branky: 62. Kopřiva – 68. Ambrož, ŽK: 81. Krčála – 50. Bouška, Rozhodčí: Černý – Kubr, Jiřík.

Úvod utkání vyšel lépe domácímu Hradci a ten se dostal hned do několika velkých šancí. Krčál zůstal u tyče zcela osamocen a zívala na něj odkrytá branka, on ovšem míč netrefil ideálně a otevřít skóre se mu nepodařilo. Po necelé čtvrthodině se míč odrazil k volnému Vobejdovi, který ale nastřelil pouze svého spoluhráče. Následně mohli jít do vedení také hráči Slovanu, kombinace Drobílka s Dydowiczem však ke gólu také nevedla.

Na další gólové příležitosti si museli diváci počkat až do závěru první půle. Domácí Hofman hlavičkoval z bezprostřední blízkosti brány, gólman Zoul však byl dobře postaven a míč mu tak mířil přímo do náruče. O minutu později se již Hradec radoval, když Krčál dokázal dostat balon až za Zoulova záda, radost ovšem rychle překazil praporek pomezního rozhodčího a branka pro ofsajd neplatila.

Po poločase měl na kopačkách gólovou šanci Denis Frimmel, ke kterému do malého vápna propadl míč. Domácí brankář Zavřel však udělal čest svému jménu, když se nenechal ani na několik pokusů překonat a zavřel balonu cestu do brány. Po hodině hry už se skóre poprvé měnilo. Hofmanův centr našel nohu Adama Kopřivy, který z první otevřel gólový účet.

Vedení ale Hradci příliš dlouho nevydrželo. Gólman Zavřel předvedl hrubou chybu, když rozehrávkou namazal míč přímo na kopačky Reného Ambrože, který chybujícího brankáře obešel a pohodlně vyrovnal. Hra byla od té doby velmi kouskována a ani jeden tým si již nevytvořil vážnější příležitost ke skórování, oba celky se tedy rozešly smírně 1:1.