FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Třinec 2:2
09.09.2013

Juniorka doplatila na neproměnné šance a s posledním Třincem jen remizovala

Liberec - V pondělí odpoledne se na Městském stadionu představila tradičně naše juniorka. Pod Ještěd přijel poslední tým tabulky z Třince, který ale rozhodně tak nepůsobil. Hosté se během utkání dostali dvakrát do vedení. Liberecký bod nakonec zařídil dvěma trefami nováček Adamek.
9.kolo, pondělí 9.9.2013, 14:30, Městský stadion
2:2
(0:0)
FK Fotbal TřinecFK Fotbal Třinec
FC Slovan Liberec: Zoul – Novotný, Pimpara (C), Egert, Beníšek – Dydowicz, Frimmel (72. Kaiser) – Hadaščok (84. Ondráček), Adamek, Jánošík – Káva.
FK Fotbal Třinec: Brych – Sporysz, Preči, Samek, Byrtus (C) – Hála (90. Kufa), Musiol (79. Trajkovski), Voves, Malík – Švábík (46. Vlachovič), Christu (85. Machala).
Branky: 56. a 76. Adamek - 54. Christu (pen.), 63. Vlachovič. ŽK: 2:2 (45. Novotný, 87. Dydowicz - 75. Christu, 83. Malík). Rozhodčí: Orel - Jiřík, Langer.
Diváci: 100

Libereckým příznivcům zatrnulo hned po pěti minutách hry. Stoper Egert chyboval a svým počinem poslal do úniku třineckého útočníka Christa, který se ale po dobrém obraném zákroku samotného provinilce ke střele nedostal. Na druhé straně byla k vidění velká šance po centru Jánošíka. Ten v 10. minutě uvolnil osamoceného Adamka, který ale posléze orazítkoval pouze břevno.

Úplně totožná situace se odehrála takřka po půlhodině hry. Aktivní Jánošík znovu nacentroval na novou polskou akvizici Slovanu. Adamek ale ani tentokrát nedokázal skórovat, když jej od úvodní branky po zdařilém lobu dělily jen centimetry.

O pět minut později měl náš tým další velkou gólovku a znovu u toho byl šikovný záložník. Jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ale na brankové čáře odvrátil jeden z hostujících obránců. Oba týmy už toho v prvním poločase více nestihly, a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Ten ale po změně stran neplatil příliš dlouho. V 53. minutě totiž Pimpara podrazil jednoho z třineckých útočníků a kopala se penalta. Tu o minutu později s ledovým klidem proměnil k tyči Dennis Christu a hosté se poprvé ujali vedení – 0:1. Radost Moravanů ale netrvala příliš dlouho. Sto dvacet sekund na to se po rohovém kopu Frimmela dostal k hlavičce na zadní tyči úplně volný Kamil Adamek a pohodlně dopravil míč do sítě – 1:1.

Poslední tým tabulky z Třince se ale dokázal v 63. minutě dostat opět do vedení. Po hrubce gólmana Zoula, který zbytečně vyběhl, se k balonu dostal Martin Vlachovič a z hodně ostrého úhlu dopravil míč do opuštěné branky – 1:2.

Liberecká juniorka čekala na odpověď přesně třináct minut. Po důrazném počínání Hadaščoka v pokutovém území se balon odrazil k úplně volnému Kamilu Adamkovi, který už měl jednoduchou práci a připsal si již druhou trefu v zápase – 2:2. V závěru utkání už žádná další branka nepadla. Obzvláště Třinečtí už si poslední minuty pohlídali a bod ubránili.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Byl to klasický zápas, chtěli jsme hrát dopředu - soupeř čekal na brejky, ze kterých nám také dělal problémy. Měli jsme dost šancí nato, abychom dokázali vyhrát. Bohužel jsme né všechny dokázali proměnit. Na druhou stranu soupeř dvakrát vedl a my museli dotahovat, což se nám povedlo.”