FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 1:0
14.09.2015

Juniorka doplněná o několik hráčů z Áčka udolala Slavii, rozhodl Kerbr

Kryštof Rossmann
Liberec - Slovan vstupoval do boje s několika výraznými posilami z A-týmu, představili se Hroššo, Jefremov, Sýkora, Rabušic i Kerbr. Právě poslední zmiňovaný svoji trefou z šestašedesáté minuty zajímavý duel rozhodl.
8.kolo, pondělí 14.9.2015, 13:00, MS Liberec, Jeronýmova
1:0
(0:0)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Hroššo – Efremov (70. Kaiser), Šustr, Chlumecký (31. Knejzlík), Bláha, Machuča, Sýkora (88. Bělíček), Rabušic (46. Tabeira), Kerbr (67. Krejčí), Frimmel, Čuřík
SK Slavia Praha: Řehák – Kadavý (72. Gilian), Broukal, Kuchta, Veselý, Batka (72. Zoubek), Lukič (58. Šimeček), Pelyak (79. Doležal), Routek, Fotr (30. Valenta), Kocourek.
Branka: 66. Kerbr. Rozhodčí: Váňa – Arnošt, Pilný. ŽK: Machuča – Routek, Kocourek. Diváci: 110.

Milan Kerbr mohl rozvlnit síť za brankářem Řehákem již v sedmé minutě, ale jeho oblouček nakonec orazítkoval pouze břevno. O několik chvil později se v dobré palebné pozici ocitl i Rabušic, tvrdý projektil libereckého útočníka však tentokráte hbitým zákrokem eliminoval strážce hostující svatyně.

Dominance našeho mužstva pokračovala i v druhé polovině první půle, Machuča nabil Sýkorovi, a ten tvrdě vypálil, nicméně Řehák zasahovat nemusel, neboť bomba proletěla pouze vedle tyče. Po pětačtyřiceti minutách se tak oba týmy rozcházely do kabin smírně.

Po změně stran mohli diváci vidět naprosto stejný obraz hry. Slovan i nadále dobýval bránu Slavie a do velké šance se probojoval téměř ihned po úvodním výkopu. Efremov totiž stanul tváří v tváří gólmanovi, nicméně míč si ve finální fázi příliš předkopl, a Řehák si tak s ledovým klidem na tváři došel pro jednoduchý zákrok.

Přesně o deset minut později Tabeira lehce přiťukl balón Machučovi, jehož dělovka orazítkovala tyč sešívaných. Neproměněné příležitosti měly být pro obranu červeno-bílých varováním, ti na něj ale nedbali. A zanedlouho byli patřičně potrestáni, Machuča z trestného kopu nasměroval míč přesně na hlavu Milana Kerbra, jenž bez problémů dokázal skórovat - 1:0.

Na dvoubrankový, mnohem pohodlnější náskok mohl zvyšovat Kaiser, obdržel totiž přesný pas, který mu dovolil střílet do takřka prázdné branky, dobíhající obránce ale celou situaci stihl zachránit, když střelu na poslední chvíli z nebezpečného území vykopl.

Stylově mohl duel ukončit i Frimmel, který stanul osamocený v pokutovém území, Řehák ale nakonec prudkou ránu stihl s obrovskými problémy vyrazit mimo tři tyče, tudíž se Slovan musí spokojit s těsnou výhrou, která ho posouvá na čtvrté místo tabulky.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Po zápase v Německu to pro nás byla další velká výzva. Slavia patří v této kategorii k naprosté špičce a tuším, že jsme s nimi dodnes ještě nevyhráli. Za tři body jsem strašně rád. Samozřejmě jsme byli posíleni hráči áčka, ale mladí kluci ze Slavie mají svoji kvalitu a i tento výsledek se cení. Pro mě je důležité to, že jsme to odbojovali do poslední minuty. Měli jsme asi více šancí, dali jsme do toho vše, co jsme mohli, a hráli jsme srdcem. Myslím, že jsme si výhru zasloužili.