FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 2:4
26.11.2018

Juniorka na Slavii nevyzrála, prohrála 2:4

Liberec - V pondělí čekal naši juniorku na Městském stadionu poslední domácí duel tohoto podzimu. Slovan sice obstaral první branku, od té doby však začala tahat za delší konec Slavia, která nakonec zvítězila 4:2.
16.kolo, pondělí 26.11.2018, 13:00
2:4
(2:2)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec: Franc – Köstl, Fukala, Lábek (46. Blažek), Lehoczki, Nešický, Vrabec (C) (60. Kazda), Mashike, Vuklišević, Gembický, Malinský (63. Petr).
SK Slavia Praha: Vantruba – Drozda (C), Mach, Baluta, Mešanović (90+1. Zhang), Vejvar, Havránek (53. Janoušek), Zelený, Xie (46. Nabijev), Fukala (88. Azilinon), Vaněk (69. Van Buren).
Branky: 19. Mashike, 42. Michal Fukala – 30. Mešanović, 35. Baluta, 51. Zelený, 90. Van Buren. Rozhodčí: Váňa – Flimmel, Novák.

Po vyrovnaném úvodu utkání se po čtvrthodině hry dostal do první větší šance Baluta, který upaloval sám na France. Pokusil se brankáře přehodit, leč jeho úmysl se mu nepodařilo přesně realizovat a branku nakonec minul. O čtyři minuty později nebezpečně hlavičkoval Mešanović, ale jeho ránu Franc vyrazil na roh.

Krátce nato se z trefy radoval náš tým. Slavia ubránila roh, následně se však po několika odrazech dostal míč ve vápně k Elvisu Mashikemu Sukisovi a ten zblízka propálil brankáře. O deset minut později však bylo srovnáno. Baluta v úniku našel lépe postaveného Murise Mešanoviće a ten levačkou propálil brankáře France.

A to v první půli nebylo vše. Za chvíli sešívaní dokonce vedli, když po rohovém kopu rozehraném nakrátko pronikl Alexander Baluta do vápna a parádní šajtlí uklidil míč k zadní tyči. Krátce před koncem poločasu však Michal Fukala prošel do šestnáctky a přestože ho obrana o míč obrala, při následném odkopu byl trefen tak, že se balon odrazil do sítě.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky se tak šlo za stavu 2:2. Ten vydržel pouze šest minut. Baluta z přímého kopu poslal do vápna přesný centr, na který si vyskočil Jaroslav Zelený a uklidil míč k pravé tyči. Slovan se snažil kontrovat, defenziva Pražanů však byla pozorná a nepouštěla naše hráče do větších příležitostí.

S přibývajícím časem se museli junioři pouštět do stále většího risku, čehož nakonec Slavia v samém závěru využila. Po brejku Vejvar pronikl před brankáře, položil si ho a následně přihrál Micku Van Burenovi, který neměl problém trefit prázdnou branku. Slovan tak sešívaným podlehl 2:4.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V první půli byla Slavia agresivnější, což nám dělalo velké problémy. Měla i více jasných šancí, takže jsme s poločasovým výsledkem 2:2 byli spokojeni. Po změně stran jsme hned inkasovali, ale po dobrém presinku jsme si vytvořili tři šance, po kterých jsme klidně mohli srovnat. Bohužel jsme je nevyužili. Ve zbytku utkání jsme si sice vytvořili tlak, ale nedokázali jsme ho přetavit v gól. Zato soupeř přidal těsně před koncem branku na 2:4 a bylo po zápase.