FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 4:0
20.09.2015

Juniorka nestačila na ostravský Baník a vysoko s ním prohrála

Jakub Martínek
Ostrava/Liberec - Naše juniorka zažívá poměrně povedený úvod sezóny a před odjezdem do Ostravy jí patřila čtvrtá příčka. Utkání na Bazalech se ale svěřencům trenéra Čapka vůbec nepovedlo. Mladé naděje Slovanu inkasovaly hned čtyřikrát, prosadit se nedokázaly a z Ostravy si tak odvezly zaslouženou porážku.
9.kolo, neděle 20.9.2015, 14:00, Bazaly
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
4:0
(1:0)
FC Baník Ostrava: Chmiel – Honiš, Meschaninov, Helešic, Celba (46. Strakoš), Karčmář – Behan, Matěj (K), Ožvolda (69. Půda) – Alispahič (46. Marek), Szotkowski.
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr (12. Bělíček), Bong (12. Krejčí), Henzl, Čuřík – Bláha, Machuča (62. Tabeira), Dydowicz, Kaiser, Knejzlík – Frimmel.
Branky: 6. a 56. Behan, 62. Szotkowski, 84. Helešic. ŽK: 45+3. Behan, 57. Szotkowski – 72. Krejčí, 87. Henzl. Rozhodčí: Dresler – Paták, Vysloužil.

Liberecká juniorka si na úvod nové sezóny nevede vůbec špatně, což chtěla potvrdit tak v utkání proti Baníku Ostrava. Začátek zápasů však patřil domácím fotbalistům, kteří se po šesti odehraných minutách dostali do vedení zásluhou Zdeňka Behana. Na to ihned reagovala juniorka Slovanu zvýšenou aktivitou, která měla přinést brzké vyrovnání. Ostravští si však útočné akci v poklidu pohlídali a drželi zasloužené vedení. To mohl naopak po pětadvaceti minutách hry jeden z domácích hráčů, který ale pálil těsně nad Konečného branku.

Závěr prvního poločasu opět patřil libereckým mladíkům. Ti po sérii útočných ražený získali několik rohových kopů. Ani z jedno z nich se však nedokázali prosadit a tak Baník odcházel do šaten s jednogólovým vedením.

Čtyři minuty po změně stran už mohly na ukazateli skóre svítit dvě jedničky. Domácí brankář Chmiela ale vytáhl parádní zákrok a hlavičku směřující do sítě vytáhl na poslední chvíli mimo tři tyče. O sedm minut později se na druhé straně dostal k odraženému balonu autor první branky Zdeněk Behan a propálil vše co mu stálo v cestě.

Navíc v šedesáté druhé minutě dal o sobě vědět nejlepší střelec juniorské ligy Marek Szotkowski, který po pěkné individuální akci zvýšil náskok svého týmu již na tři góly. Velmi povedené střídání měl Tabeira, který v šedesáté druhé minutě naskočil do hry a hned po svém příchodu zaměstnal domácího gólmana. Ani dva střelecké pokusy však k brance nevedly.

Definitivní podobu výsledku stanovil šest minut před koncem utkání ostravský Matěj Helešic. Ten překonal přesný zakončením brankáře Konečného a stanovil tak konečný výsledek 4:0 pro Baník Ostrava.