FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Vlašim - FCSL 2:3
30.01.2016

Juniorka porazila houževnatou Vlašim 3:2

Kryštof Rossmann
Vlašim/Liberec - Pohledné utkání sehrála naše juniorka na hřišti Vlašimi. V přetahované nakonec uspěl Slovan, který dokázal zásluhou dobrého týmového výkonu zvítězit 3:2.
přát., sobota 30.1.2016, 11:00
FC Sellier & Bellot Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim
2:3
(1:2)
FC Slovan Liberec: Konečný (46. Garčár) - Tvrzník, Šustr, Pospíšil, Chlumecký - Soungole - Barac, Dydowicz, Micovčák, Šulc (60. Šek) - Dudek
Branky: 30. Průcha, 50. Hejný – 15., 38. Dydowicz, 77. Dudek. Střely na branku: 7:7. Rohy: 6:2. Střely mimo branku: 6:4.

Juniorka opět nastoupila posílena třemi hráči kategorie U19. Do boje zasáhli Radim Garčár, Jan Šulc a Josef Dudek, přičemž všichni se výraznou měrou podíleli na výhře 3:2. Ale vezměme to od začátku.

Liberečané vstoupili do zápasu velmi aktivně. Zásluhou týmového výkonu se našemu mužstvu podařilo skórovat. Patnáct minut po úvodním výkopu se prosadil Daniel Dydowicz. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno. Gól vytěžil domácí Průcha. Mírnou převahu Liberec však ještě před koncem úvodního poločasu přetavil v druhý gól. Autorem byl opět Daniel Dydowicz.

Po přestávce nahradil Konečného mezi třemi tyčemi Garčár. I přes vyvedený výkon gólu domácích nezabránil. Míč dopravil za brankovou čáru Hejný. Ani druhé vyrovnání modro-bílé od snažení neodradilo, ba naopak. Naše mužstvo i nadále hrozilo a v sedmasedmdesáté minutě přišel kýžený vedoucí gól. Postaral se o něj Josef Dudek.

Jelikož další branku již střetnutí nepřineslo, liberečtí fotbalisté ukořistili druhé vítězství zimní přípravy. Nicméně o vyrovnanosti duelu svědčila i statistika střelby, v níž si oba celky připsaly shodně sedm přesných projektilů.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byl to velmi vyrovnaný zápas, podali jsme opravdový týmový výkon. Dali jsme tři góly, což je v souboji s tak silným soupeřem jako je Vlašim úspěch. Myslím, že v první půli jsme dokonce působili živějším dojmem. Byli jsme aktivnější, zakončovali jsme akce a také jsme 1:0 a 2:1 vedli. Domácí dokázali vyrovnat ve druhé půli. Musím uznat, že jsme podali velmi dobrý výkon, s nímž jsem spokojen. Odehráli jsme dobrý zápas. Ve druhé půli Vlašim prostřídala, hrála papírově silnější sestava, která nás sice dostala na chvíli pod tlak, ale i přesto jsme si některé velké příležitosti vytvořit dokázali. Výhra je povzbuzením do další práce a přípravy. Je to pro nás dobrý výsledek se silným soupeřem. Myslím, že i ze strany Vlašimi zápas splnil účel, jelikož jsme byli podle mého názoru kvalitním soupeřem.