FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 2:0
30.09.2013

Juniorka přetlačila silnou Příbram v posledních minutách a tabulkou stoupá vzhůru

Liberec - Pondělní odpoledne patřilo už tradičně na Městském stadionu naší juniorce, která ve 12. kole přivítala pátou Příbram. Vyrovnané utkání dlouho nemělo favorita a vypadalo to, že se oba týmy rozejdou spravedlivou remízou. Našemu týmu ale vyšla poslední desetiminutovka, ve které si připsal dva zásahy a utkání rozhodl ve svůj prospěch.
13.kolo, pondělí 30.9.2013, 13:00, Městský stadion
2:0
(0:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Hroššo – Novotný, Pimpara, Lukes, Beníšek "C" – Bouška (78. Ondráček), Soungole – Kaiser, Dydowicz (67. Soběslav), Jánošík (88. Kastelovič) – Káva (83. Polívka).
FK Viagem Příbram: Štěpanovský – Čížek, Soldát "C", Víták, Hanuš – Krameš, Kilián, Stratil (46. Pilík), Kraus, Barák (46. Macháček) – Dušek (85. Michalec).
Branky: 82. Soběslav (pen.), 84. Ondráček. ŽK: 3:4 (18. Kaiser, 34. Hroššo, 86. Soběslav - 35. Stratil, 60. Pilík, 81. Macháček, 90. Soldát). Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Sikszay.
Diváci: 80

Libereckým příznivcům zatrnulo již v 5. minutě, kdy chyboval gólman Hroššo. Tomu vypadl centrovaný míč přesně k nohám příbramského útočníka Duška, který ale nedokázal přes obránce dopravit míč do sítě.

Vyrovnaný průběh utkání moc šancí nenabízel a tak se na další gólovou příležitost čekalo až do 33. minuty. Lukes si počínal v defenzivní činnosti laxně, čehož využil opět Dušek, který ale následně na domácího gólmana nevyzrál. Oba týmy už toho víc nepředvedly a tak se do šaten odcházelo za bezbrankového stavu.

Hned po změně stran se do vzduchu pověsil Káva, který si naskočil na rohový kop. Balon ale skončil těsně vedle levé tyče. Příbram odpověděla v 53. minutě, kdy se za libereckou obranou zjevil Dušek, kterému ale chyběla k úspěšnému zakončení razance a přesnost.

Liberečtí měli místy ve druhém poločase převahu, jenže nebezpečnější byli Středočeši. Osmnáct minut před koncem se snad v největší šanci Příbrami ocitl Kraus, kterého ale na poslední chvíli parádním zákrokem vychytal Hroššo.

Devět minut před koncem tak přišel rozhodující moment utkání. Macháček fauloval v pokutovém území Ondráčka a kopala se penalta. Tu s ledovým klidem proměnil Ondřej Soběslav a poslal Slovan do vedení - 1:0. Definitivní razítko pod domácím vítězstvím udělal Adam Ondráček v 84. minutě, kdy lehce tečoval centrovaný balon do šestnáctky a ten skončil až za brankářem Štěpanovským - 2:0.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Už ze svého bývalého působení v Příbrami vím, že je to velice kvalitní mužstvo, což se na hřišti také ukázalo. Všichni kluci ale předvedli nadstandardní výkon, který nám umožňoval držet se soupeřem krok. Opět ale náš výkon nebyl bez chyb, na hřišti mi chyběla větší součinnost a spolupráce. Potěšily mě výkony dorostenců, kteří se rozhodně neztratili.”