FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 3:0
13.08.2017

Juniorka prohrála v Teplicích a po třech kolech zůstává bez bodu

Teplice - Ve třetím kole Juniorské ligy zamířila juniorka na půdu lídra tabulky, Teplic. Po brzké penaltě rychle prohrávala a nakonec se ze severu Čech vracel tým trenéra Holeňáka s porážkou 0:3. Po třech kolech tak Slovan zůstává nadále bez bodu.
3.kolo, neděle 13.8.2017, 10:30
FK Teplice FK Teplice
3:0
(2:0)
FK Teplice: Němeček – Zárybnický, Richter (C), Hasil, Berešík, Urma (65. Svoboda), Dressler (83. Kodad), Gebert (56. Šimeček), Novotný (69. Švejda), Vitek (63, Hruštinec), Šup.
FC Slovan Liberec: Franc – Kulhánek, Heppner, Baláž (46. Kvešič) , Petr, Micovčák (C) (71. Michalec) , Kazda, Da Silva, Prokš (83. Kristian), Stevanovič, Gembický (83. Mečíř).
Branky: 12. Šup (pen.), 23. Urma, 62. Šup. Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubr. ŽK: 26. Novotný, 89. Richter – 10. Franc, 49. Kazda.

Slovan vstoupil do utkání aktivně a hned v úvodu dvakrát ohrozil domácí branku, brankář Němeček ale nemusel zasahovat. Po odehraných deseti minutách však přišla pohroma. Po rohovém kopu odpískal rozhodčí po souboji před libereckou brankou penaltu a Dominik Šup ji bez potíží proměnil.

Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a naše juniorka sváděla s teplickými mladíky vyrovnaný souboj, nicméně přesto to byli právě domácí, kdo se postaral o druhý gól. Při útočné akci totiž Slovan ztratil míč, následoval rychlý přesun hry na druhou stranu a protiútok zakončil přesným zakončením Otto Urma.

Naši hráči se i nadále potýkali s častými zbytečnými ztrátami a Tepličtí před koncem první půle mohli přidat ještě jeden zásah, tentokrát si však Franc se střelou poradil.

Po poločase tak juniorka v Teplicích prohrávala 0:2. Po změně stran se sice Slovan nadále snažil tlačit dopředu, ovšem domácí trpělivě vyčkávali a pozornou obranou nepouštěli náš tým do výraznějších šancí. Naopak se snažili hrozit z protiútoků, po hodině hry však opět Slovan podržel Franc.

O chvíli později už však ani on neuchránil svůj celek od inkasování. Tepličtí rychle přesunuli hru na útočnou polovinu a svižnou akci zakončil přesnou ranou znovu Dominik Šup. Slovan se sice snažil prosadit, Teplice však díky tříbrankovému vedení hrály s klidem a výsledek už udržely.

Slovan tak na hřišti lídra tabulky prohrál 0:3 a po třech kolech zůstává bez bodu.