FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 0:1
16.04.2015

Juniorka proti Bohemians dominovala. O vítězství rozhodl jedinou trefou Ondráček

Praha/Liberec - Náročný týden má za sebou náš juniorský tým, který musel během čtyřech dnů absolvovat dvě soutěžní utkání. Po pondělní porážce si chtěl chuť zpravit na tabulkově sousedních Bohemians 1905. A to se povedlo! Svěřenci trenéra Čapka měli utkání pod kontrolou, špatná efektivita ale nakonec přinesla jen hubené vítězství 1:0, i to se však počítá.
30.kolo, čtvrtek 16.4.2015, 13:00
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
0:1
(0:1)
Bohemians Praha 1905: Dočekal – Žaloudek, Košata, Pejša (70. Hašek), Jelínek (58. Václavík) – Hubínek, Koštíř, Káš, Kučera (46. Řezníček) – Cicman, Kubec (46. Kostka).
FC Slovan Liberec: Kolář - Franič, Egert, Bong, Henzl - Ondráček, Bláha - Kaiser (70. Tabeira), Dydowicz (65. Machuča), Calazans (80. Jánošík) - Frimmel (84. Polívka).
Branky: 36. Ondráček. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Koval – Musil, Zloch.

Oba týmy v úvodu utkání na nic nečekaly a aktivní hrou se snažily na svého soupeře vyzrát. Po čtyřech minutách hry se do střelecké pozice protlačil Cicman, který ale připraveného Koláře nepřekonal. Podobně skončila na druhé straně střela Frimmela, jen s tím rozdílem, že balon po jeho střele šel mimo tři tyče.

Juniorka Slovanu byla v prvním poločase aktivnější a zato byla také po zásluze odměněna a to ve třicáté šesté minutě. Rychlá akce po levé straně vyústila až v hlavičku Adama Ondráčka, který svoji sedmou brankou v sezóně otevřel skóre utkání.

Ještě před přestávkou se do další šanci dostali liberečtí mladíci, kteří mohli vést ve třiačtyřicáté minutě již o dvě branky. Nejdříve svůj samostatný únik neproměnil nejlepší střelec Frimmel a o chvilku později trestuhodně selhal také zakončující Kaiser. Náskok našeho týmů tak zůstal při odchodu do šaten pouze jednogólový.

Nastolené tempo pokračovalo i v průběhu druhého poločasu. Mladé naděje Slovanu byli lepší a aktivnější. V šedesáté osmé minutě zazvonila za brankářem Bohemians Dočekalem dokonce tyč. Domácí se jen marně pokoušeli dostat do nějaké gólové šance a takřka všechny jejich akce ztroskotaly na dobré liberecké defenzivě, která nakonec vyšla ze zápasu s čistým štítem. A protože se nedokázal prosadit ani nikdo z Libereckých, platilo po závěrečném hvizdu skóre stejné jako v poločase, tedy 0:1.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. V obranně jsme podali disciplinovaný výkon. Co se mi na utkání nelíbilo, to byla především naše koncovka. Dokázali jsme si vytvořit šest až sedm gólových příležitostí, které jsme neproměnili. Jedna branka je z takového utkání málo. Vypadá to, jako utrápené vítězství, místo toho, abychom si ten zápas užili a dali třeba čtyři, pět gólů.