FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Znojmo 2:3
15.05.2016

Juniorka si ve druhé půli vytvořila obrovský tlak. Salva střel však body nepřinesla

Kryštof Rossmann
Liberec - Zpackaný začátek zápasu se Znojmem nakonec stál juniory body. Ze skóre 0:3 se Slovanu po dvou brankách Frimmela a drtivém tlaku podařilo snížit na 2:3, nicméně další trefu již modro-bílí vsítit nedokázali.
32.kolo, neděle 15.5.2016, 13:00, hř. MěS Jeronýmova
2:3
(1:3)
1. SC Znojmo FK1. SC Znojmo FK
FC Slovan Liberec: Konečný – Šustr (46. Chlumecký), Berežný, Čuřík, Krejčí (61. Káva) – Bláha (86. Rumler), Dydowicz, Micovčák, Barac (72. Baláž), Pospíšil – Frimmel (K)
1. SC Znojmo FK: Konvalina – Kříž, Vavřík, Nehyba (K), Bělíček – Serenkov, Fukal (55. Wascher), Kolařík, Stehlík – Jilmaz, Bogner
Branky: 32. Frimmel, 76. Frimmel (pen.) – 5. Bogner, 19. Jilmaz, 27. Bogner. Rozhodčí: Váňa - Blažej, Kubr. ŽK: 83. Čuřík - 35. Vavřík, 36. Serenkov. Diváci: 79.

Do utkání naše mužstvo nevkročilo pravou nohou. Po zmatcích v pokutovém území se balón odrazil přesně na kopačku Patrika Bognera. Hostující útočník se zbavil obránce otočkou kolem své vlastní osy a následně propálil Konečného. O několik chvil později mohl vyrovnat po prvním rohovém kopu zápasu Čuřík. Jeho rána z pětadvaceti metrů nakonec pouze přelétla zařízení.

V 19. minutě se zčistajasna měnilo skóre znovu. Rychlý protiútok zužitkoval trestuhodně neobsazený Kubilaj Jilmaz, jenž podobně jako jeho spoluhráč na začátku duelu zacílil z velké blízkosti přesně mimo dosah libereckého brankáře.

Vzápětí mohli odpovědět Dydowicz, jehož dělovku z trestného kopu vytáhl mimo tři tyče Konvalina na poslední chvíli, i Barac. Ten pro změnu ostře vypálil po následném rohovém kopu. Strážce svatyně Moravanů si však i tentokrát poradil a pokus eliminoval.

Liberečtí byli sice aktivnější, jenže skórovali opět hosté. V sedmadvacáté minutě doslova zmrazil domácí příznivce Patrik Bogner, který vystřelil zpoza šestnáctky. Jeden z obránců ránu zblokoval a nasměroval ji nešťastně nad zasahujícího Konečného. Míč nakonec doskákal až za brankovou čáru.

O chvíli později již Liberečané odpověděli. Krejčí našel u levé tyče Denise Frimmela. Liberecký útočník si míč zpracoval a následně tvrdým volejem nedal Konvalinovi šanci na úspěšný zákrok. V samotném závěru úvodního poločasu mohl přidat další gól ještě Dydowicz, ale svou technickou ránu poslal těsně vedle pravé tyče.

Po přestávce Slovan na svého soupeře nastoupil s aktivní a důslednou hrou. Dydowiczův další pokus v pořadí stačil Konvalina vytěsnit na roh. Na Čuříkův projektil z ostrého úhlu již strážce znojemské svatyně nedosáhl. Míč však nakonec zamířil jen těsně nad břevno, a skóre se tedy ani v tomto případě neměnilo.

Následně dvakrát vyzkoušel pozornost gólmana Znojma Micovčák, Konvalina si v obou případech připsal úspěšný zásah. Jinak se mu nevedlo ani po přesném centru Barace a Frimmelově hlavičce o zem. Fantastický znojemský brankář tedy i nadále udržoval dvougólový náskok svého celku.

Výborný zákrok Konvalina předvedl v sedmdesáté minutě, když po centru Barace zakončoval skluzem Frimmel. Strážce svatyně znojemských fotbalistů míč vykopl do břevna, od něhož se odrazil na brankovou čáru a mimo nebezpečné území. Inkasovanému gólu ale stejně nakonec gólman Moravanů nezabránil.

Sílící tlak Slovanu vyústil v penaltu, jelikož Vavřík zahrál ve vápně rukou. Míč si postavil Denis Frimmel, vsadil na razanci a dělovkou do levé části brány snížil stav na 2:3. Liberečané se i nadále hnali za vyrovnáním a byli jednoznačně lepším celkem, nicméně vyrovnat se jim už nepovedlo. Nejblíže gólu byl po podklouznutí jednoho z obránců Frimmel, jenž následně obešel vybíhajícího gólmana a poslal míč do odkrytého zařízení, jenže jeden z dobíhajících obránců stihl balón vykopnout ještě předtím, než přešel brankovou čáru.

Svěřenci trenéra Pavla Čapka tedy na svého soupeře nestačili, a to i přestože ve druhé půli jednoznačně dominovali. Do konce letošního ročníku Juniorské ligy zbývají odehrát pouze dvě kola. Ve středu se Slovan představí na domácím trávníku proti Českým Budějovicím.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Předvedli jsme špatný výkon převážně v prvním poločase. Naše obranná fáze byla hrůzostrašná, dovolili jsme soupeři vstřelit tři dost laciné branky a poté jsme již duel nedokázali otočit. Přičítám to tomu, že soupeř hrál důrazně a agresivně. Nechali jsme Znojemské velmi snadno zakončovat. Úvodních 30-40 minut jsme stejně jako v Plzni nezvládli defenzivní úkoly a tím nemyslím pouze zadní čtveřici, ale celý tým. Druhá půle byla z našeho pohledu lepší. Vytvořili jsme si nějaké příležitosti, snížili jsme na 2:3, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Mrzí mě, že s týmem, který je v Juniorské lize poslední, dostaneme na domácím trávníku tři góly. To by se stát nemělo. Problém spočívá i v ofenzivě. Nejsme efektivní, k vstřelení branky potřebujeme obrovské množství šancí. Znojmo naopak ze tří brejků vytěžilo maximum. Jsem zklamaný. Čekal jsem, že zápas zvládneme, a to i přestože vím, že Znojmo umí překvapit, neboť jsem sledoval jeho zápasy proti Brnu a Teplicím."