FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 5:0
28.08.2017

Juniorka si z Prahy veze debakl, Spartě podlehla 0:5

Dominik Jakubec
Praha - Juniorka zamířila v pondělí do Prahy povzbuzena triumfem nad Slavií z minulého týdne, na Spartu však tentokrát nevyzrála. Nakonec si z konfrontace s letenským týmem odvezla vysokou prohru 0:5.
5.kolo, pondělí 28.8.2017, 13:00
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
5:0
(3:0)
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Sváta, Boula, Čmelík (46. Tašič), D. Mareček (76. Urban), Novotný (66. Traore), Balvín (75. Císařovský), Juliš, Matoušek (C), Dao (46. Špaček).
FC Slovan Liberec: Konečný – Stevanovič (66. Dvořák), Blažek (C), Prokš, Petr, Heppner, Micovčák (46. Kristian), Kazda, Michalec, Gembický (73. Baláž), Kvesič (33. Ulbrich).
Branky: 8. Juliš, 21. Dao (pen.), 40. Balvín, 56. Juliš (pen.), 59. Novotný. ŽK: Stevanovič. Rozhodčí: Berka - Černý, Fišer.

Sparta v úvodu zahrozila, když po pravé straně pronikl kupředu Juliš, ale z dobré pozice branku těsně minul. Zato o dvě minuty později už se skóre měnilo. Po rohovém kopu sice obrana odvrátila míč do bezpečí, domácí ho však opět poslali do pokutového území. Zde se zjevil zcela nehlídaný Lukáš Juliš a bez sebemenšího zaváhání propálil brankáře Konečného.

Letenští měli více ze hry a po necelých dvaceti minutách mohli vést už o dvě branky, ale osamocený Dao hlavičkoval po centru na zadní tyč těsně vedle. Brzy nato však byl stejný hráč nedovoleně sražen ve vápně a následně sám Youssuf Dao přesnou ranou pod břevno proměnil pokutový kop a zvýšil na 2:0.

A to stále nebylo vše. Ještě před poločasem Novotný poslal z pravého křídla do vápna přízemní centr, který si našel Tomáš Balvín a napálil míč k bližší tyči. Svou převahu tak během první pětačtyřicetiminutovky přetavila hned v tříbrankové vedení.

Ani po přestávce se obraz hry výrazněji neměnil. Domácí dělali defenzivě Slovanu problémy, aktivně si počínal především Lukáš Juliš. Ten v 55. minutě proklouzl do šestnáctky, byl faulován a verdikt byl jasný - další penalta. Také tentokrát se exekuce zhostil sám faulovaný hráč a ani Lukáš Juliš se nemýlil.

Jenže to stále nebylo vše. Za další tři minuty proklouzl do šestnáctky z levé strany Ondřej Novotný, s míčem prošel takřka až na malé vápno a přesnou ranou zvyšoval na hrozivých 5:0. V tu chvíli už bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Přesto Sparta neustávala v aktivitě.

Lukáš Juliš trefil dvacet minut před koncem tyč, Daa pro změnu o chvíli později parádním výběhem vychytal brankář Konečný. V závěru ještě Špaček těsně minul branku Slovanu, naopak naši mladíci se k výraznějšímu ohrožení domácí brány nedostali. Z hlavního města si tedy odvezli vysokou prohru 0:5.