FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Třinec - FCSL 1:1
06.03.2016

Juniorka si z Třince odváží bod, remízu zachránil v devadesáté minutě Frimmel

Kryštof Rossmann
Liberec - Remízou skončil duel Slovanu s Třincem. Domácí se ujali vedení těsně před koncem prvního poločasu zásluhou Málka. Vyrovnání přišlo v devadesáté minutě z kopačky Denise Frimmela.
22.kolo, neděle 6.3.2016, 13:30, hř. MěS Třinec
FK Fotbal Třinec FK Fotbal Třinec
1:1
(1:0)
FK Fotbal Třinec: Rohel – Velner, Lanc, Bedecs (75. Stříž), Kalfas (C) – Samiec, Martynek (80. Foitzik) – Zimka (89. Králíček), Málek, Tomovič – Latocha.
FC Slovan Liberec: Konečný – Čuřík, Šustr, Berežný, Tvrzník (82. Káva) – Micovčák (79. Barac), Dydowicz, Sackey (57. Pospíšil), Krejčí – Pulkrab, Frimmel (C)
Branky: 39. Málek – 90. Frimmel. Rozhodčí: Peřina – Paták, Horák ŽK: 78. Latocha (TRI) – 65. Čuřík (LIB).

První šanci duelu si vytvořilo naše mužstvo. Bedecsovu rozehrávku dokázal zachytit Frimmel, který následně uháněl sám vstříc Rohelovi. Třinecký gólman ale nakonec jeho pokus zlikvidoval. O několik okamžiků později zahrozili také domácí. Málek našel centrem ze standardní situace u zadní tyče postaveného Velnera, jeho ránu však dokázal Konečný s vypětím všech sil vyrazit na rohový kop.

V sedmatřicáté minutě měl na kopačce úvodní branku duelu aktivní Frimmel, jehož nalezl přesným pasem Pulkrab. Liberecký útočník opět unikal sám na Rohela, nicméně gólman fotbalistů z Moravskoslezského kraje vyběhl a výborným zásahem šanci Slovanu zmařil.

Zanedlouho zahrávali Třinečtí trestný kop z dvaceti metrů. Balón si postavil Jaroslav Málek a technickou střelou do horních pater brány nedal Konečnému šanci - 1:0. Těsně před přestávkou mohl navýšit vedení domácích Málek, jemuž míč sklepl Latocha. Šikovný záložník ale nakonec zařízení z dobré pozice minul.

Na začátku druhé půle tahali za delší konec Liberečané, rozvlnit síť za gólmanem mohl Dydowicz, který vyslal z přímého volného kopu velmi vydařenou ránu. Nicméně Rohel dalším výtečným zákrokem příležitost eliminoval. S přibývajícím časem aktivita našeho mužstva sílila a v devadesáté minutě přišlo vyrovnání.

Denis Frimmel zpracoval přihrávku na hranici šestnáctky, prosmýkl se do pokutového území a nechytatelnou ranou na zadní tyč překonal jinak bezchybného gólmana domácích. Jelikož hned vzápětí přišel hvizd oznamující konec duelu, odváží si svěřenci trenéra Pavla Čapka z Třince bod. Severočeši aktuálně okupují jedenáctou příčku s pětadvaceti vybojovanými body. Třinec zůstává dvanáctý.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Myslím, že jsme v Třinci zaslouženě remizovali. V prvním poločase jsme měli dvě gólové šance Denise Frimmela, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Tempo hry bylo velmi vyrovnané. Domácí se těsně před přestávkou ujali vedení po trestném kopu. Brankář špatně postavil zeď a jejich hráč ji jednoduše obstřelil. Byla by hrozná škoda, kdybychom touto brankou prohráli. S blížím koncem jsme trochu zariskovali. Hráli jsme na tři obránce. V útoku doplnil Frimmela s Pulkrabem Káva a naštěstí se nám podařil vsítit kýžený gól. Za náš předvedený herní projev jsme si ho zasloužili. Jsem rád, že jsme z takové dálky přivezli alespoň bod, jelikož jsme v některých herních pasážích měli navrch. Povedlo se nám potvrdit výsledek z utkání s Hradcem a doufám, že náš výkon zopakujeme i v následujícím proti s Jablonci.