FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 3:4
12.11.2018

Juniorka srovnala z 0:3 na 3:3, přesto nakonec Příbrami podlehla

Liberec - Tak to je obrovská škoda! Juniorka na domácí půdě prohrávala proti Příbrami 0:3, přesto srovnala a v závěru sahala po obratu. Namísto toho však v samotné poslední minutě z posledního útoku inkasovala a podlehla Středočechům 3:4.
15.kolo, pondělí 12.11.2018, 13:00
3:4
(0:1)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram
FC Slovan Liberec: Vliegen – Köstl, Prokš (C) (15. Blažek), Ulbrich, Lábek, Lehoczki, Kazda (62. Drahoš), Sukisa, Vuklišević, Michal (55. Petr), Gembický.
FK Viagem Příbram: Beran – Květ, Duda (45. Pecka), Tregler, Keita, Polák (74. Petrlík), Lukavský (C) (78. Hloušek), Klán (78. Belej), Polidar, Puchmertl (46. Šíma), Pejša.
Branky: 66. Sukisa, 76. Ulbrich (pen.), 77. Sukisa – 29. Pejša, 47. Keita, 57. Keita, 90. Belej. ŽK: 56. Lehoczki. Rozhodčí: Tomáš Klíma – Miroslav Fišer, Pavel Vlasjuk.

Slovan si sice v úvodu počínal aktivněji, nicméně výraznější šanci si vytvořit nedokázal. Vypořádat se navíc musel se zraněním Prokše, kterého už po patnácti minutách musel na hrací ploše nahradit Blažek. Naši mladíci zahrozili v závěru první dvacetiminutovky z rohu, ani ten ale ohrožení hostující branky nepřinesl.

Zato po necelé půlhodině se do vedení dostala Příbram. Petr Pejša se dostal k zakončení a uvnitř vápna propálil brankáře Vliegena. Slovan se sice v závěru první půle pokusil kontrovat, ale Beran nemusel vážněji zasahovat, do kabin tak naši mladíci odcházeli s těsným mankem.

To se po změně stran rychle rozrostlo. Centr po volném přímém kopu přílétl přímo k Ibrahimu Keitovi, který rozvlnil libereckou síť. A o deset minut později bylo ještě hůře. Do šance se opět dostal Ibrahim Keita a naložil s ní nekompromisní ranou za záda brankáře Vliegena.

Slovan se ale ani za stavu 0:3 nevzdal. Jen o sedm minut později korigoval na 1:3 z přímého kopu Elvis Mashike Sukisa a v 76. minutě pak juniorka dostala příležitost zahrávat pokutový kop, který proměnil Tom Ulbrich. A to stále nebylo vše! Jen minutu po rozehrávce se Slovan dostal k míči, kupředu vyrazil Elvis Mashike Sukisa a rázem bylo srovnáno!

Už se začalo zdát, že zápas skončí remízou 3:3. Místo toho ale přišla z pohledu našich mladíků malá sportovní tragédie. V samém závěru vystřelil Příbrami z posledního útoku výhru František Belej a vzápětí rozhodčí divoký duel ukončil. Juniorka se tak i přes návrat do utkání ze stavu 0:3 na 3:3 musela vyrovnat s porážkou.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Úvod nebyl z naší strany špatný, měli jsme i nějaké příležitosti, ale nevyřešili jsme je dobře. Poté jako bychom přestali hrát, naopak soupeř převzal otěže zápasu. Neměli jsme odražené míče, prohrávali jsme souboje. Za to jsme byli potrestáni inkasovaným gólem. Ve druhém poločase jsme navíc v rychlém sledu dostali další dva góly. Do hry nás vrátil Mashikeho gól a brzy jsme dokázali srovnat na 3:3. V závěru jsme chtěli ještě strhnout výhru na svou stranu, ale šance jsme nevyužili, naopak soupeř pečetil v poslední minutě po naší chybě na konečných 3:4. Prohra nás po tomto průběhu velmi mrzí.