FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 0:1
03.03.2014

Juniorka v Brně neinkasovala a po brance Ndiayeho uhájila těsné vítězství

Brno/Liberec - Dvě výhry, dvě utkání bez inkasované branky. Taková je bilance naší juniorky v jarní části sezóny. Svěřenci trenéra Vavrušky dokázali navázat na týden starý úspěch z Pardubic a na půdě silné Zbrojovky si připsali další skalp. O to cennější, že Slovan porazil loňského mistra a jako jediný zatím dobyl brněnskou tvrz.
25.kolo, pondělí 3.3.2014, 13:00, Brno-Ivanovice
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
0:1
(0:1)
FC Zbrojovka Brno: Veselý – Studený (64. Drbal), Krška (80. Duda), Sus, Zezula – Sedlák, Kunc, Vávra (57. Krejčíř), Hyčka – Dolný (85. Šural), Brigant.
FC Slovan Liberec: Kolář – Egert, Novotný, Ndiaye, Káva (83. Ambrož), Vojtěšek, Douglas, Bělíček, Bouška (77. Soungole Soune), Krejčí (52. Ondráček), Frimmel (67. Zitka).
Branky: 23. Ndiaye. ŽK: bez karet. Rozhodčí: Marek – Hájek, Polák.

Lepší vstup do utkání pětadvacátého kola měla domácí juniorka. Kolář se za střelou Hyčky v jedenácté minutě pouze ohlédl, tu zastavilo až břevno liberecké branky.

Mladé naděje Slovanu si na první šanci musely počkat do devatenácté minuty a hned se mohly radovat. Moustapha Ndiaye úspěšně rozjel útočnou akci, balon poté dostal od spoluhráčů zpět a přesným zakončením k tyči otevřel skóre - 0:1.

Brněnská Zbrojovka ale mohla rychle odpovědět. Ve dvacáté šesté minuty Brigant šikovně sklepl po volného Dolného, který ale z penaltového prostoru brankáře Koláře, jenž se prezentoval pohotovým zásahem, nepřekonal. První poločas už toho příliš nenabídl a tak Severočeši odcházeli do šaten o něco spokojenější.

Po změně stran už se žádná větší příležitost na jedné či druhé straně neurodila. Brňané sice měli mírně navrch, Slovan ale skórovat soupeři nedovolil a uhájil tak těsné vítězství.