FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 2:2
20.05.2018

Juniorka veze ze Slovácka bod po remíze 2:2

Uherské Hradiště - Naši mladíci vyrazili k předposlednímu kolu na hřiště Slovácka. To sice bojuje o prvenství v Juniorské lize, ani Slovan se však nechtěl proti silnému soupeři nechat zahanbit. Vyrovnaný souboj nakonec skončil dělbou bodů.
O tit., neděle 20.5.2018, 11:00
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
2:2
(1:0)
1.FC Slovácko: Daněk – Hofmann, Rezek, Tischler, Hellebrand, Mareš (71. Hani), Pospíšil (71. Flasar), Vaďura, Minx, Šimko, Vasiljev.
FC Slovan Liberec: Franc – Sixta (81. Lábek), Doležal (88. Obročník), Vrabec, Micovčák, Baláž, Kazda, Dvořák, Michalec, Michal, Gembický.
Branky: 13. Rezek, 85. Rezek – 61. Micovčák (pen.), 71. Kazda. ŽK: 78. Vaďura – 10. Dvořák, 13. Micovčák, 25. Baláž, 85. Franc. Rozhodčí: Adámková – Pfeifer, Caletka.

Do první větší šance zápasu se už po sedmi minutách dostal Sixta, který pálil uvnitř vápna, ale Daněk jeho pokus vyrazil. Na gólmana Slovácka o chvíli později nevyzrál ani Dvořák, zato domácí tým se brzy prosadil. Pospíšil poslal ve vápně míč před branku a nehlídaný Jakub Rezek ho bez potíží doklepl do sítě.

Také nadále nabízelo utkání zajímavou podívanou. Oba týmy se dostávaly do šancí, Franc i Daněk ale nehodlali inkasovat. V samotném závěru první půle mohlo Slovácko zvýšit, když se k zakončení dostal Vaďura, Franc však jeho pokus vystihl a střelu zlikvidoval. Po 45 minutách tak Slovan prohrával 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a Minx se rychle dostal do gólovky, když pálil z voleje po Vasiljevově nabídce, Franc ale předvedl další skvělý zákrok. Po hodině hry pro změnu hlavičkoval na druhé straně hřiště Micovčák do břevna. Mrzet ho to však moc nemuselo, neboť hned o minutu později dostala naše juniorka po faulu na Kazdu příležitost zahrávat pokutový kop.

Jeho exekuce se chopil Erik Micovčák a ranou do středu branky srovnal stav. A za deset minut dokonce Slovan vedl. Gembický vyslal vpřed Matyáše Kazdu, který překvapivou střelou propálil Daňka. S blížícím se závěrem už se pomalu zdálo, že by náš tým mohl na hřišti Slovácka vybojovat výhru, domácí však pět minut před koncem vyrovnali.

Jakub Rezek dostal až moc prostoru, využil přihrávky ze strany a z blízkosti propálil brankáře France. Slovanu mohl vrátit vedení Gembický, toho však vychytal Daněk, oba týmy se tak nakonec rozešly remízou 2:2.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V prvním poločase byl soupeř lepší a zatlačil nás, i tak jsme si však vytvořili nějak šance. Ve druhé půli jsme pro změnu měli více ze hry my a otočili jsme na 2:1, ale po sporné situaci soupeř pět minut před koncem vyrovnal. Ze Slovácka si tak vezeme bod.