FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Č. Budějovice - FCSL 0:2
19.02.2017

Juniorka vstoupila do jara výhrou v Českých Budějovicích

České Budějovice - Juniorka vstoupila v neděli do jarní části soutěže a hned na úvod si připsala cennou výhru. Na hřišti Českých Budějovic svěřenci trenéra Čapka už od 12 minuty vedli a nakonec zvítězili 2:0.
17.kolo, neděle 19.2.2017
SK Dynamo Č. Budějovice SK Dynamo Č. Budějovice
0:2
(0:2)
SK Dynamo Č. Budějovice: Rotbauer – Kadlec, Rottenborn, Tomášek (C), Bálek, Kadula, Škoda, Frnoch, Matějka, Krejčí, Blažek (68. Matoušek).
FC Slovan Liberec: Konečný – Heppner, Šustr (C), Chlumecký, Blažek, Šustek, Graiciar, Barac, Micovčák (70. Dudek), Kazda, Da Silva .
Branky: 12. Micovčák (pen.), 34. Kazda, Rozhodčí: Berka – Ratajová, Šimáček, ŽK: Rottenborn, Krejčí.

Hned v úvodu zahrozili domácí, když Matějka centroval před branku na nabíhajícího Kadlece, ten ale nakonec míč nezasáhl. Zato Slovan se brzy dostal do vedení. Ve 12. minutě dostal Erik Micovčák příležitost zahrávat pokutový kop a míč bezchybně nasměroval do sítě.

Dynamo se snažilo zareagovat, dlouho ale nenacházelo na obranu naší juniorky recept. Když už se zdálo, že se před Matějkou otevře prostor, byl domácí útočník přištižen v ofsajdu. Na druhé straně pálil po povedené zasekávačce Micovčák, mířil však těsně vedle.

O chvíli později už se ale svěřenci trenéra Čapka znovu radovali. Domácí obrana zaspala, přetažený centr propadl až k Matyáši Kazdovi a ten nedal Rotbauerovi šanci zasáhnout. Po poločase tak Slovan vedl o dvě branky.

Hned po změně stran zkusil Kadula ohrozit hlavičkou Konečného, ten ale míč zachytil. Na druhé straně se zase neprosadil Wesley Da Silva. Snížit mohl Krejčí, který se dostal k hranici vápna, jeho střela však nebyla přesná. Naopak uklidnit svůj tým mohl Graiciar, který postupoval sám na brankáře, ten ale slabou střelou neohrozil brankáře Rotbauera.

V závěru pálil v dobré pozici Šustr, ale mířil těsně nad. Dvoubrankové vedení tak Slovanu vydrželo až do konce. Jarní část Juniorské ligy tedy naše juniorka načala ziskem tří bodů.