FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 1:4
28.05.2017

Juniorka zakončila ligu výhrou na hřišti šampionů z Mladé Boleslavi

Dominik Jakubec
Mladá Boleslav - A-tým se se sezonou rozloučil výhrou 4:0 nad Mladou Boleslaví a v neděli na své starší kolegy navázala také juniorka. Ta na stejného soupeře vyzrála poměrem 4:1.
30.kolo, neděle 28.5.2017
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
1:4
(1:2)
FK Mladá Boleslav: Zeman (58. Roudnický) – Kühnel, Košek (63. Novotný), Bojda (77. Král), Dohnalík (59. Dohnalík), Albina, Vodháněl, Kořínek (77. Malý), Zabilanský, Kopa, Malpon.
FC Slovan Liberec: Kolář – Heppner, Šustr, Chlumecký, Šulc (62. Kazda), Da Silva (72. Dudek), Blažek (86. Dvořák), Barac (79. Vébr), Čuřík, Prokš, Micovčák (81. Baláž).
Branky: 39. Albina - 20. Da Silva, 42. Da Silva, 59. Šulc, 69. Micovčák. Rozhodčí: Severýn - Hrabovský, Vlasjuk. ŽK: 68. Malpon, 73. Schwendt - 39. Barac, 62. Blažek.

Po vyrovnaném úvodu zápasu se naše juniorka po zaváhání domácí obrany dostala do vedení. Wesley da Silva zůstal až trestuhodně nehlídán a přestože brankář jeho střelu nejprve vyrazil na břevno, z dorážky už se mladý brazilský útočník nemýlil.

V závěru poločasu však bylo vyrovnáno. Patrick Travis Albyna napřáhl k dělové bombě a nechytatelným pokusem nedal Ondřeji Kolářovi šanci zasáhnout. Nicméně i tak svítilo na světelné tabuli po 45 minutách kladné skóre pro Slovan, když se opět po dvojici šancí prosadil Wesley Da Silva.

Po změně stran potkala domácí tým komplikace, když se po srážce s protihráčem a tyčí zranil brankář Zeman. A hned po střídání jeho náhradník kapituloval, když se přesným zakončením prosadil Jan Šulc.

A o deset minut později už naše juniorka vedla dokonce 4:1. Po skrumáži ve vápně Mladé Boleslavi se Erik Micovčák zorientoval lépe, než brankář Roudnický, a nasměroval míč do sítě. S tříbrankovým vedením už mohl Slovan hrát s relativním klidem a měl i nadále víc ze hry.

Závěr už byl kouskován řadou střídání domácí se do výraznějších šancí nedostávali. Blízko další brance byl opět Micovčák, Roudnického ale tentokrát nepropálil. Slovan tak na hřišti šampionů Juniorské ligy zvítězil 4:1.