FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 0:3
05.05.2015

Juniorka zvítězila na půdě Slovácka a poskočila na desáté místo tabulky

Uherské Hradiště/Liberec - Na půdě Slovácka se v úterní předehrávce 34. kola představila naše juniorka a potvrdila zde roli favorita. Krátce po poločase si vytvořila tříbrankový náskok, který si také udržela až do závěrečného hvizdu a po vysoké výhře poskočila na desáté místo tabulky Juniorské ligy.
34.kolo, úterý 5.5.2015, 14:00, Bělinka
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
0:3
(0:1)
1.FC Slovácko: Červinka – Flasar, Tkáč, Křivánek, Vrba, Vinkler (51. Janík), Pospíšil (46. Knap) , Martiš, Ohnutek, Rezek (71. Šmatelka), Mareš.
FC Slovan Liberec: Kolář – Franič, Egert, Bong, Machuča (68. Polívka), Dydowicz (54. Bláha), Kaiser, Calazans (68. Tabeira), Ondráček, Henzl, Frimmel (54. Ndiaye).
Branky: 42. Kaiser, 49. Frimmel, 51. Machuča. ŽK: 57. Tkáč – 36. Machuča. Rozhodčí: Dubravský – Mikula, Bartoň.

Náš tým byl již od úvodních minut aktivnějším celkem. Svou územní převahu mohli zužitkovat již po necelých deseti minutách, to však ještě Kaiser pálil pouze do tyče. Blízko gólu byli naši mladíci také po rohovém kopu o několik minut později, tentokrát si ale vylámali zuby na skvělém brankáři Červinkovi.

Ten se musel činit také v následujících minutách, Slovan mu totiž příliš času na oddech nenechal. Po půlhodině hry se ho Kaiser snažil technicky obstřelit, ale znovu neuspěl. Lukáš Kaiser si ale chuť napravil těsně před koncem první pětačtyřicetiminutovky, když dostal přesný křižný pas skrz vápno a nedal gólmanovi sebemenší šanci dál držet čisté konto.

Krátce po vstupu do druhého poločasu bylo prakticky rozhodnuto o vítězi. Stačily čtyři minuty, po nichž chybovala domácí defenziva a míč se dostal až k Denisi Frimmelovi, který z otočky zvýšil na rozdíl dvou branek. Jen o dvě minuty později pak Ondřej Machuča dostal zpětný pas vápnem prakticky před prázdnou bránu a z této pozice se nemýlil.

Od té doby již utkání poněkud ztratilo na atraktivitě a i přes některé šance na obou stranách se spíše pouze dohrávalo. Ondřej Kolář v brance naší juniorky téměř nemusel zasahovat, naopak v samotném závěru ještě Franič našel centrem Polívku a ten mohl zvýšit na rozdíl čtyř branek, hlavičkoval ale pouze do tyče. I tak si z Uherského Hradiště odvezli svěřenci Pavla Čapka poklidnou výhru 3:0.