FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Táborsko 1:1
18.02.2013

Juniorská liga: FC Slovan Liberec - FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Jakub Martínek
Liberec - Juniorská liga se probudila ze svého zimního spánku a po tříměsíční pauze se znovu naplno rozjela. Náš tým hostil v osmnáctém kole jihočeské Táborsko. Do utkání jsme vstoupili dobře, když nás Ndiaye hned v úvodu poslal do vedení. Poté se hra hodně vyrovnala. Soupeř dokázal odpovědět po přestávce přesnou hlavičkou Holuba a odvezl si tak ze Severu první letošní bod.
18.kolo, pondělí 18.2.2013, 13:00, Umt. Doubí
1:1
(1:0)
FC Silon TáborskoFC Silon Táborsko
FC Slovan Liberec: Zoul - Kmoníček, Pokorný, Lukes, Janec (85. Beníšek) - Bouška, Krystan - Hadaščok (62. Drobílek), Dydowicz (66. Leibl), Ndiaye (75. Jánošík) - Komenda.
FC Silon Táborsko: Varyš - Sazma , Hric, Kalášek, Kutner (75. Pavličko) - Holub, Kluzák, Turek, Král, Prášek (23. Rabiňák) - Vukadinovič (86. Stuchlík).
Branky: 5. Ndiaey - 52. Holub. ŽK: 87. Kmoníček - 87. Sazma. ČK: 0:0. Rozhodčí: Černý - Mencl, Kříž.
Diváci: 50

Mladí hráči Slovanu vstoupili do utkání aktivně a hned v páté minutě byli za svoji snahu náležitě odměněni. Na pravé straně se uvolnil osmnáctiletý Senegalec Moustapha Ndiaye a svojí křižnou ranou otevřel skóre zápasu - 1:0.

Hosté z jihu Čech postupem času dorovnali tempo hry a zdárně sekundovali svému soupeři. Vukadinovič sice v osmnácté minutě rozvlnil síť za libereckým brankářem, v době střely však stál v ofsajd, což neuniklo ani postrannímu rozhodčímu.

Táborsko znovu zahrozilo až po půlhodině hry. To už se na hřišti hrála vyrovnaná partie a oba týmy bojovaly o každý balon a metr umělého trávníku. Tím kdo ohrozil gólmana Zoula, byl znovu Vukadinovič, ten dostal ideální přihrávku za liberecké beky, ale balon špatně zpracoval a do zakončení se nakonec vůbec nedostal. Po prvních pětačtyřiceti minutách tak byli spokojenější fotbalisté Slovanu, kteří odešli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Jihočeši vstoupili do druhého poločasu očividně povzbuzeni a namotivováni. Vukadinovičova rána se mezi tři tyče ještě nevešla, to však nemuselo hráče Táborska až tolik mrzet. Běžela padesátá druhá minuta, když přesný centr Rabiňáka doputoval na hlavu Jiřího Holuba, který i s trochou štěstí vyrovnal - 1:1.

Zbytek druhé půle pak pokračoval takřka stejným obrázkem jako poločas první. Vyrovnaný výkon obou celků moc gólových příležitostí nenabízel a tak šance Ndiayeho osmnáct minut před koncem se dala považovat za největší. Domácí záložník si v šestnáctce nejvýše vyskočil na rohový kop, jeho hlavička ale postrádala potřebnou razanci a skončila pouze v místech, kde stál připravený brankář Varyš.

O třech bodech pro Slovan pak mohl ještě rozhodnout domácí kapitán Pokorný, ten se dostal po nepřehledné situaci před brankou k balonu a z otočky vystřelil. Ani on však neměl potřebné štěstí a levou tyč táborské branky minul jen o chloupek. Pro oba týmy tak skončilo první jarní měření sil zaslouženou remízou.

Jiří Chytrý (FC Slovan Liberec) - "Očekával jsem od hráčů mnohem kvalitnější výkon. V prvním poločase jsme byli bez pohybu a dost pasivní. Druhá polovina byla dosti obdobná. Po vystřídání šel sice herní projev trochu nahoru, ale stále to nebylo ono. Určitě máme ještě, co zlepšovat. Remíza byla pro oba týmy více než zasloužená."