FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ústí nad Orlicí 1:1
28.09.2021

Konečně gól! B-tým remizoval po trefě Frýdka s Ústím nad Orlicí

Liberec – Tentokrát už se béčko trefilo, na výhru ovšem branka Christiana Frýdka nestačila. Naše mužstvo posilněné o některé hráče z A-týmu remizovalo s Ústím nad Orlicí 1:1, vlastní gól si vstřelil Dominik Gembický.
15.kolo, úterý 28.9.2021, 10:30
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
1:1
(0:0)
TJ Jiskra Ústí nad OrlicíTJ Jiskra Ústí nad Orlicí
FC Slovan Liberec B: Vliegen – Koscelník (61. Málek), Černický, Purzitidis (61. Juzvak), Šulc – Lehoczki, Michal – Bína, Frýdek (61. Kazda), Gembický – Novotný O.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Šmíd – Chleboun, Langer (69. Ptáček), Lněnička, Hynek, Špatenka (39. Souček), Koukola, Vymětalík, Galus (61. Tichý), Vošlajer (61. Mayer), Falta (69. Novotný A.)
Branky: 49. Frýdek – 66. Gembický (vla.). Rozhodčí: Pilný – Erlebach, Vitvar. ŽK: 80. Michal – 36. Hynek, 60. Vošlajer, 88. Souček. Diváci: 120.

Béčko vstupovalo do utkání s Ústím nad Orlicí posilněné několika hráči z A-týmu. Do hry naskočili Martin Koscelník, kterému o víkendu v derby vypršel třízápasový trest od disciplinární komise, Marios Purzitidis, Christian Frýdek i další.

Slovan poslední tři zápasy v ČFL nevstřelil branku, tentokrát už se střelecká smůla protrhla. V 49. minutě konečně zužitkoval obří optický tlak našeho mužstva trvající od začátku utkání Christian Frýdek.

Bohužel ani tentokrát nešlo o branku vítěznou. Soupeř vyrovnal kuriózním způsobem, B-tým si totiž vstřelil vlastní gól. I posléze došlo na další četné šance, kterými domácí zasypali Šmídovu bránu, úspěšná koncovka však už podruhé nepřišla.

Výsledková krize party Petra Myslivce dál trvá, na předposlední Ústí nad Orlicí naše mužstvo ale ztrácí pouze dva body. Další šance přijde v neděli, kdy Slovan hraje proti Zápům.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Bohužel i po tomto utkání na nás leží výsledková deka. Přestože jsme měli sestavu vyšperkovanou o hráče A-týmu a přestože jsme měli prakticky celé utkání jasnou převahu, nevytěžili jsme víc než bod. První poločas byl jednoznačný, soupeř se zaměřil pouze na obranu, ale víceméně jsme měli tlak pouze optický, dobývali jsme hradby. Těsně po poločase jsme vstřelili branku, která by nás určitě uklidnila, al brzy jsme inkasovali kuriózní gól. Dali jsme si ho sami. Sice přišel po střídání, ale to nemělo vliv. Soupeře jsme znovu přikurtovali na jeho půlku, měli jsme velké množství průniků hlavně po stranách, centrů i střel. Jak to bývá od začátku sezony, opět jsme se těžce prosazovali. Je to tristní, smutné a frustrující, ale bohužel jsme nedokázali ani tentokrát vytěžit vítězství.“