FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Trenčín 2:2
18.01.2014

Liberec stáhl nepříznivé skóre a v přípravě opět remizoval

Nymburk/Liberec - K prvnímu sobotnímu utkání nastoupili liberečtí hráči v Nymburce proti celku z Trenčína. Prohrávali dokonce o dvě branky, zápas však dokázali vyrovnat a podruhé tak v přípravě remizovali 2:2.
přát., sobota 18.1.2014, 11:00
2:2
(0:2)
AS TrenčínAS Trenčín
FC Slovan Liberec: Hroššo – Frýdek, Sackey, Kušnír (46. Coufal), Kováč (62 Karišik), Obročník (46. Novotný), Rabušic (46. Ndiaye), Kordiško (46. Douglas), Pimpara, Šural, Kolár (46. Delarge)
AS Trenčín: Volešák – Rundič, Madu, Bariš, Mišák, Malec, De Jairo, Kolubek, Mondek, Cogley, Ramon
Branky: 65. Delarge, 89. Sackey – 20. Mišák, 33. Rundič

Úvod utkání se slovenským soupeřem Libereckým příliš nevyšel. Po dvaceti minutách hry se sám před brankářem Hroššem objevil Patrik Mišák, který se ze stoprocentní pozice nemýlil a otevřel skóre. A mohlo být i mnohem hůře – jen o pár minut později vstřelil Trenčín další branku, ta však pro ofsajdové postavení střelce Malce nemohla platit.

Soupeřův tlak trval i nadále, Jaire se ve 28. minutě probojoval sám až do pokutového území, kde však poslal míč těsně vedle Hroššovy pravé tyče. Druhé branky se však Trenčínští přeci jen dočkali. Holoubek přesně rozehrál standardní situaci na nohu Milana Rundiče, který se objevil sám nehlídaný za libereckou obranou a zamířil přesně mezi tři tyče.

Slovan tahal po většinu první půle za kratší konec, naopak povzbuzený Trenčín hrál s lehkostí a často zaměstnával libereckou obranu. Proto bylo pro Severočechy až vysvobozením, když první pětačtyřicetiminutovka skončila.

Do druhého poločasu naskočili Liberečtí jako vyměnění. Byli náhle aktivnější a dokázali si vytvářet gólové příležitosti. Do jedné takové se po necelé hodině hry dostal útočník Michael Rabušic, jenž z dobré pozice ve vápně trefil pouze tyč.

Nedlouho poté však konečně přišla první branka Slovanu. Střídající Dzon Delarge se prosmýkl do pokutového území a dobře mířenou střelou snížil na rozdíl jediné branky. To Liberci přidalo na sebevědomí a ten tak ještě více převzal otěže zápasu.

Trenčínští hráči dokázali tlaku dlouho odolávat, vítězství by pro ně bylo velmi cenným skalpem. Slovan si však vytvářel útok za útokem a vyrovnání viselo na vlásku. Když už se zdálo, že soupeř skóre udrží, při skrumáži v pokutovém území se dobře zorientoval mladík Isaac Sackey a vyrovnal. Dzon Delarge následně upaloval sám na bránu, brankář ho však fantastickým zákrokem vychytal a vyrazil míč na roh. Na více již v utkání nezbýval čas, proto skončil i druhý přípravný zápas Liberce 2:2.

Video ze zápasu:

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): Začátek zápasu byl z našeho pohledu výborný, tlačili jsme soupeře k brance a měli jsme hned několik šancí. Potom jsme ovšem inkasovali po hrubé chybě v obraně, darovali jsme tím soupeři snadný gól. Po něm následovala poněkud hluchá pasáž, nedařilo se nám a po standardní situaci jsme dostali druhý gól. Soupeř hrál výborně, dobře se pohybovali a byli silní na míči. Skóre 0:2 pro nás nebylo jednoduché, do druhé půle jsme tedy vstoupili s několika změnami v sestavě. Druhý poločas se nám již dařil, vstřelili jsme dvě branky a kdyby Delarge proměnil svou šanci v závěru, mohli jsme i vyhrát. Cením si, že hráči dokázali náskok soupeře smazat, plusem je, že se nikdo nezranil. Trenčín nám ukázal svou kvalitu. Jednalo se proto o velmi dobrou zkoušku. Musím také ocenit výborně připravený přírodní trávník, na kterém se hrálo.