FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - V. Mýto 3:1
12.03.2023

Liberecké béčko zvládlo domácí zápas proti Vysokému Mýtu a zvítězilo 3:1

Liberec - V 17. kole Divize C se svěřenci trenéra Petříka představili na umělé trávě Sokola Doubí proti Vysokému Mýtu, které se pohybuje ve střední části tabulky. Díky dvěma rychlým brankám se podařilo libereckým mladíkům dostat zápas pod kontrolu a nakonec zvítězit 3:1. Do utkání zasáhl Kristian Michal, který se vrátil z hostování ve Varnsdorfu. Dále do zápasu naskočil i osmnáctiletý belgický obránce či záložník Milan Govaers, který naposledy působil v klubu KV Oostende.
17.kolo, neděle 12.3.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
3:1
(2:0)
SK Vysoké MýtoSK Vysoké Mýto
FC Slovan Liberec B: Pešl - Winkler, Horňáček, Govaers, Daněk - Hudák, Michal, Lexa (70. Kop) - Lupoměský (70. Ješeta), Hadaščok (84. Valenta), Juzvak (C) (74. Holub)
SK Vysoké Mýto: Černík - Hlavsa, Lněnička (84. Trnka), Wimmer (84. Valášek), Javůrek - Habrman (78. Kabrhel), Dvořák (C), Velinský (65. Hrubý), Benda (65. Tomášek), Velinský - Kopřiva
Branky: 15. Hudák, 20. Hadaščok, 78. Juzvak - 67. Hlavsa

Žluté karty: 24. Lexa

Rozhodčí: Čáka - Hanousek, Flade

Diváci: 100

Mladé mužstvo liberecké rezervy nevstoupilo do utkání vůbec špatně a po úvodní nervózní desetiminutovce se ujalo v 15. minutě vedení. Po standardní situaci se prosadil Jakub Hudák. Fotbalisté Slovanu využili branku ve svůj prospěch, a než se stihl soupeř oklepat, zvýšili rozdíl ve skóre už na dvě branky. O pět minut později se totiž trefil zkušený Vojtěch Hadaščok.

Další brankové momenty přinesl až druhý poločas. Slovan nedokázal využít hned několik šancí a byl potrestán. Vysoké Mýto snížilo v 67. minutě na rozdíl jedné branky, když se trefil Jaroslav Hlavsa. Závěrečnou tečku za utkáním udělal kapitán Andrij Juzvak, který v 78. minutě navrátil Slovanu dvoubrankové vedení. Vysoké Mýto se snažilo v samotném závěru ještě alespoň snížit. Avšak jejich vysoké míče na hrotové hráče se nesetkaly s úspěchem a výsledné skóre zápasu bylo 3:1 pro liberecký tým.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili trochu nervózně, ztráceli jsme hodně jednoduchých balónů. Soupeř nás napadal poměrně vysoko, což jsme nečekali a byli jsme trošku zaskočení. Určitě v úvodu zápasu to od nás nebyl ideální výkon. Naopak bych řekl, že první gól ze standardní situace nás uklidnil a záhy jsme po pěkné kombinaci přidali gól na 2:0. Od té chvíle jsme měli utkání jasně pod kontrolou. V úvodu druhého poločasu jsme si vytvořili tlak a měli jsme několik gólových příležitostí. Samozřejmě, máme mladé mužstvo a po inkasované brance chvíli trvalo, než jsme se zase uklidnili. Ale po brance na 3:1 se utkání dohrávalo. Soupeř hodně zjednodušil hru. Nakopával balóny a bojovně chodil do soubojů. Snažil se nás důrazem dostat pod tlak, ale myslím si, že samotný závěr jsme už zvládli, a že to je zasloužené vítězství. Ovšem určitě nebylo bez chyb.“