FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Kluž 1:2
08.08.2012

Liga Mistrů, 3. předkolo, odveta: FC Slovan Liberec vs. CFR 1907 Kluž 1:2 (0:1)

Michal Vít
Slovan do dalšího předkola Ligy Mistrů nepostoupil. Doplatil na katastrofální závěry obou poločasů, ve kterých obdržel vždy v poslední možnou chvíli branku. Liberečtí měli po celý zápas trvalou převahu, ale nedokázali využít své šance. Situace mrzí o to více, že hosté byli hratelným soupeřem.
3. př., středa 8.8.2012, 19:00, U Nisy
1:2
(0:1)
CFR 1907 KlužCFR 1907 Kluž
FC Slovan Liberec: Bičík – Liulka, Kelič, Karišik (76. Nezmar), Fleišman – Šural, Bosančič, Vácha, Janů (54. Morozenko), Breznaník – Blažek (66. Hadaščok)
CFR 1907 Kluž: Felgueiras - Pinto, Rada, Cadú, Camora - Vass (78. Carlos), Sare, Fraga (83. Nicoara), Bastos (60. Murešan) - Kapetanos, Sougou
Branky: 58. Šural - 45. Kapetanos, 90. Sougou ŽK: 3:1, ČK: 0:0, Rozhodčí: Gumienny - Bleyen, Meers (všichni BEL)
Diváci: 5537

Trenéři ponechali stejnou základní sestavu jako v předchozím vítězném utkání s Duklou. V záloze se tak objevil i Bosančič, který překonal lehké svalové zranění. Fit naopak stále nebyl ani Kušnír či Nezmar. Ten však byl alespoň na lavičce náhradníků.

Samotný zápas začal z obou stran hodně opatrně. Hosté se v poklidu bránili a Slovan kombinoval daleko před hostující brankou. Poprvé jsme tak hostujícího gólmana ohrozili až v 15. minutě, kdy se Šural uvolnil v rohu vápna a přihrával na přední tyč na Blažka. Míč mu však šel na paty, a proto v obtížné pozici zakončil pouze vedle branky. Kluž hrála v polovičním tempu a ani po zisku míče se do útoku moc nehnala. První příležitost si hosté vytvořili po centru Pinta z pravé strany, který skončil na břevně. Ve 26. minutě jsme se kombinačně začali dostávat do hostujícího vápna. Nejprve se střelou z úhlu prezentoval Breznaník, aby následně nechal hostujícího gólmana vyniknout i Šural, který střílel po přetaženém centru Liulky. Vyčkávací fotbal však pokračoval i nadále. Těsně před koncem poločasu se hosté díky odpískanému faulu dostali na dostřel k naší brance a ojedinělou hlavičkou Kapetanose položili v poslední možnou chvíli naše hráče do kolen - 0:1.

Po změně stran začal hrát Slovan agresivněji, což pomalu neslo své ovoce. Belgičtí sudí však byli náchylní na jakýkoliv tvrdší souboj a často tak hostům zbytečně vypomáhali, čehož hráči soupeře dokázali svým neustálým poleháváním po trávníku využívat. V 58. minutě jsme se i přesto dočkali vyrovnávacího gólu, když Šural převzal nádherný centr přes celou šířku hřiště a těsně před gólmanem dopravil míč ve skluzu do branky - 1:1. Slovanu gól hodně pomohl a začal stupňovat tlak. V 63. minutě se po rohovém kopu dostal na přední tyči k hlavičce Šural, Felgueiras však s jeho slabým pokusem neměl problém. O další čtyři minuty byl po uličce Morozenka znovu v šanci sbíhající Šural. Tváří v tvář gólmanovi však volil místo střely přihrávku, která nachytala Blažka v ofsajdu. Tlak Slovanu gradoval. V 77. minutě přišla po tečované střele Morozenka tyč hostující branky. Z následného rohu se k hlavičce prodral Kelič a Felgueiras musel vytáhnout efektivní robinzonádu.

Utkání se blížilo ke konci a hosté kouskovali hru seč mohli. Slovan se tak již do vážnějších situací bohužel nedostával. Až v 90. minutě zahrozil Hadaščok, když jeho střelu z pravé strany musel likvidovat Felgueiras. Těsně před koncem jsme si pak vybrali pohár hořkosti až do dna, když Sougou přidal druhou branku Kluže - 1:2. Stejně jako v prvním poločase zapískal rozhodčí ihned po rozehrání ze středového kruhu konec. Slovan si tak Ligu Mistrů bohužel nezahraje, což mrzí dvojnásob vzhledem k tomu, že Rumuni byli hratelným soupeřem.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): “ Jsme velice zklamaní z našeho nepostupu. Kluž nebyl soupeř, který by se nedal překonat. Což jsme viděli hlavně ve druhém poločase. O našem neúspěchu už tak trochu rozhodl první dvojzápas, kde jsme nehráli dobře. Soupeř sem přijel s jednobrankovým náskokem a tomu také podřídil svoji hru. V prvním poločase jsme se nemohli dostat do naší hry a po hrubce inkasovali. Druhý poločas jsme zvládli mnohem lépe a věřili si, že tři branky jsme schopni vstřelit. Čím více se blížil konec zápasu, tím více se naše hra otevřela. Čeho také soupeř využil a přidal v nastavení další branku.“

Ioan Andone (CFR Cluj): “ Čekali jsme, že to bude jiný zápas, než se hrál u nás v Kluži. Což se také potvrdilo. Liberec si vytvořil několik dobrý příležitostí ke skórování. Naštěstí pro nás jsme dali první branku. To nás uklidnilo a ve druhém poločase jsme už kontrolovali výsledek. Chtěl bych pochválit našeho brankáře, který předvedl výjimečný výkon. Myslím, že v součtu obou zápasu je náš postup zasloužený.“