FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 3:1
27.08.2022

Ligová premiéra žen: dobrý výkon na půdě mistrovské Slavie

Praha - Soutěžní premiéru v novém ročníku 1. ligy žen si fotbalistky Slovanu odbyly na půdě úřadujících mistryň ze Slavie Praha. Naše holky dokázaly favorizovaným slávistkám statečně vzdorovat a po přestávce zvládly snížit na konečných 3:1 pro domácí.
2.kolo, sobota 27.8.2022, 14:00, Horní Měcholupy - tráva
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
3:1
(3:0)
SK Slavia Praha: Lukášová - Necidová (C), Šurnovská, Černá F. (80. Růžičková), Veselá (58. Tenkrátová), Bendová, Szewieczková (46. Khýrová), Šlajsová, Krečiříková, Kožárová, Keene (58. Divišová)
FC Slovan Liberec: Pižlová - Sováková, Košíková, Havrilová (38. Pouvová), Huvarová (85. Pribilová), Kantarská (69. Antalová), Buryánová, Bužková (69. Šušolová), Černá V.(C), Černá T., Křivská
Branky: 1. Szewieczková, 21. Šurnovská, 40. Černá F. - 59. Košíková.
Diváci: 200

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Za realizační tým jsme bezprostředně po zápase hráčkám pogratulovali, i když jsme prohráli 1:3. Výkon, dá se říct po celý zápas, byl velmi slušný, nadprůměrný a nadstandardní. Myslím, že jsme Slavii v celku potrápili, důkazem je také to, že jsme druhý poločas vyhráli 1:0, na což slávistky nejsou zvyklé. V první minutě jsme dostali z úvodního útoku branku, báli jsme se, že se holky sesypou, ale příliš je to nepoznamenalo a hráli jsme dvacet minut se soupeřem poměrně vyrovnanou partii bez šancí ze strany Slavie. Pak jsme dostali dva góly ze situací, které jsme mohli řešit lépe a spíše šlo o takové polovlastní branky. V poločase jsme holky nabádali, že jsme si vytvořili dobré šance, ať se nebojí hrát. A opravdu ten druhý poločas pojaly tak, že jsme měli více ze hry, i když slávistky nastřelily tyč a břevno, ale my také. Celkově myslím, že úroveň naší hry byla dobrá a že holky zjistily, že mají na čem stavět a věřím, že se budeme zlepšovat dál.“