FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neugersdorf 0:0
Menu Další Zavřít Zavřít
24.06.2017

Na úvod přípravy bez branek. Slovan v Žitavě remizoval s Neugersdorfem

Dominik Jakubec
Žitava - Po týdnu kondiční přípravy vyběhli naši hráči v sobotu poprvé k přípravnému utkání. V Žitavě se však v duelu proti Neugersdorfu diváci ani jedné branky nedočkali.
Žitava, sobota 24.6.2017, 14:00
FC Slovan Liberec FC Slovan Liberec
0:0
(0:0)
FC Oberlausitz NeugersdorfFC Oberlausitz Neugersdorf
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Jelínek, Bosančíč, Dramé, Potočný, Šulc – Voltr.
2. poločas: Kolář – Mikula, Coufal, Blažek, Knejzlík – Ekpai, Dramé, Breite, Houštecký, Da Silva – Gvozdjar.
Branky: bez branek.

Reportáž

Od prvních minut bylo na obou soupeřích vidět, že se nacházejí teprve v rané fázi přípravy a mají za sebou týden tvrdé kondiční dřiny. Do úvodní půle naskočil Slovan v sestavě, v níž se nacházeli také hráči na testech, tedy Dramé a Jelínek. Utkání však příliš vyložených šancí nepřinášelo.

Hráči se snažili o aktivitu a vytvářeli si náznaky příležitostí, chyběla jim však větší přesnost v zakončení šancí. Ani soupeř si během první půle žádné vyložené gólové příležitosti nevypracoval, do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu Slovan takřka kompletně obměnil sestavu. Prostor dostal navrátilec Knejzlík, Vladimír Coufal se přesunul na nezvyklý post stopera a do zálohy vyběhl rovněž asistent trenéra Zdeněk Houštecký. V útoku pak nastoupil mladík Gvozdjar, jenž je na zkoušce v juniorce.

Pozměněná sestava si rovněž vypracovala několik šancí a především jednu vyloženou příležitost, kdy se před brankou zjevil Wesley Da Silva. V největší šanci utkání však přestřelil. Utkání tedy nakonec nenabídlo ani jednu branku.

Další přípravné duely sehraje Slovan příští týden, kdy by se v sobotu od 11 hodin a od 14 hodin měl představit v Hořicích v dvojutkání s Hradcem Králové.

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Ohlasy trenérů

Hodnocení Jindřicha Trpišovského (trenér FC Slovan Liberec): Bylo to takové klasické úvodní utkání po konci kondičního bloku. Takový zápas bývá víceméně hlavně takovou odměnou pro hráče. Hlavní je, že se nikdo nezranil. Ukázalo nám to, co už víme, a sice že musíme tvrdě pracovat na útočné fázi. Nějaké šance jsme měli, ale branku jsme stejně nedali. Samozřejmě, kluci jsou v plné zátěži a zejména ve druhé půli byla sestava velmi kombinovaná. Jediné, co mohu nějak pozitivně hodnotit, je naše nasazení a chyb i přes značnou únavu.

Z té ale pramenila celá řada fyzických a technických nedostatků. To si myslím, že se bude v průběhu přípravy opadávat. Kondičně vypadal zápas dobře, na to, že máme za sebou testy a dvoufázové tréninky z 80 % zaměřené na sílu a běžecká cvičení. Kluci to po kondiční stránce zvládali. Přinejmenším lépe, než vloni.

Trochu mě mrzí Wesleyho gólovka. Už jsem se mu i smál z tribuny, že by to snad takhle před bránou dal i můj syn, ale on to překopl. Má na takovéhle situace patent. Něco podobného je těžší nedat než dát, ale Wesleymu se to stává každý týden. To je jeho bolest, jinak v něm roste kvalitní mladý hráč.

Hodnocení Jana Nezmara (sportovní ředitel FC Slovan Liberec): Utkání odpovídalo tomu, v jaké fázi přípravy oba týmy jsou. Protočili jsme všechny hráče a také několik juniorů, je tedy těžké nějak hodnotit hru, protože to bylo poněkud roztříštěné. Na druhou stranu se nám potvrzuje jedna věc. Už minulou sezonu jsme se potýkali s kvalitou provedení finální fáze. Odešli nám Egon Vůch a Milan Baroš, do toho se nám zranil Dan Bartl... Ti všichni přinášeli do ofenzivy kvalitu, teď se nám problém ještě zvýraznil.

Nekvalita v zakončení tak nějak souvisí s obsazením ofenzivních pozic. Máme kluky, kteří mají velkou perspektivu, ale potřebují se vyhrát. Můžeme se takto bavit o Wesleym Da Silvovi nebo o Šulcovi. Ještě kolikrát ve finále selžou a nevyhodnotí koncovku správně. Být v situaci, do níž se dostal Wesley, takový Milan Baroš, byl by to gól, ale takhle šel míč nad bránu. Ale to je zkrátka realita.

Co se týče útočníka Semira Gvozdjara, který dnes nastoupil, je to mladý hráč, kterého testujeme v rámci juniorky. Je jedním z těch, které jsme pro utkání v Žitavě přibrali, neboť nás je počtově méně, než obvykle. Využili jsme šanci, že jsme ho mohli vidět i v rámci A-týmu, kde nám bohužel ukázal, že na to zatím ještě nemá.


Generální partner
Preciosa
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
T-Mobile Renomia AUTO KP Plus Pregis Canis Pivovar Svijany
Další partneři
La Piazza DB Schenker
Mediální partneři
Náš region eFotbal
×
Dnes v 15:00
FC Slovan Liberec
FK Teplice
×
Dnes v 10:15
FK Jablonec B
FC Slovan Liberec B